
Внески, мобільні та шкільна форма – від чого мають право відмовитись батьки тернопільських учнів

Підготовка до школи включає не лише наповнення учнівського рюкзака. Тернополяни, які відправляють своїх дітей в школу, повинні знати про свої так звані права. Адже благодійні внески, додаткові зошити, підручники та шкільна форма певного виробника – стануть зайвою тратою грошей.
Детальніше про це пише life.pravda.com.ua.
Благодійні внески
Благодійність не може бути обов’язковою. Якщо ж батьки такі ініціативні у плані допомоги школі, то школа у свою чергу повинна звітувати про ці кошти. Це передбачає стаття 30 закону «Про освіту» – там є вичерпний перелік інформації, яку школа зобов’язана оприлюднювати. Більше того, кожна школа має свій спецрахунок в управлінні освіти для цілей благодійсності.
Також є можливість батькам створювати свої платформи та фонди. А ще брати участь у громадському бюджеті і залучати кошту для школи.
Зошити, підручники та щоденники
Додаткові друковані зошити до підручників не є обов’язковими, йдеться у листі МОН від 3 липня 2018 року №1/9-415. На придбання їх має бути добровільна згода батьків. Це стосується і щоденників, які часто нав’язують у школах.
Мобільний телефон
Користуватись мобільними телефонами у школах учням не заборонено. Про це говорить наказ № 910 від 07 серпня 2014.
Шкільна форма
Школа не може зобов’язати батьків купувати шкільну форму, тим паче певного виробника. «Батьки SOS» розробили заяву відмови від шкільної форми, батьки можуть роздрукувати і віднести до закладу освіти.
Тож перераховані вище невиконані пункти не можуть стати причиною відрахування дитини зі школи або її приниження. У разі виникнення конфліктних ситуацій через це можна опиратись на наказ МОН «Про вжиття додаткових заходів щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми» від 25 грудня 2006 року № 84, що передбачає дисциплінарні стягнення або звільнення.
Фото life.pravda.com.ua