Євгенія Цебрій

Вимушена переселенка втратила всі заощадження під час пошуку квартири в оренду у Тернополі (відео)

На Тернопільщині з’явилося чимало шахраїв, які підлаштовуються під реалії сьогодення і наживаються на довірливих людях

Усі заощадження втратила вимушена переселенка, яка думала, що оплачує житло у Тернополі. Жінка знайшла групу в Телеграм-каналі, перейшла за вказаним посиланням, внесла дані банківської картки і як результат – залишилася без грошей. Невідомі зняли з картки 21 тисячу гривень. Про це на брифінгу розповів начальник Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол. 

За його словами, нині шахраї “мутують” і підлаштовуються під сьогодення.

Сьогодні ми реєструємо менше дзвінків, які надходять, начебто, від банківських працівників. Шахраї винаходять нові методи виманювання коштів, вони грають на почуттях людей. Нещодавно зловмисники збирали кошти на похорон воїна ЗСУ, виготовивши спеціально для цього банківську картку. І таких випадків чимало – представляються волонтерами, збирають кошти на автівки, на одяг чи бронижелети. А потім з’ясовується, що усе використовується не там та не тими, - каже очільник поліції області.

Дані волонтерських центрів, як і їхні рахунки, є на офіційних сторінках. Звертає увагу Олександр Богомол і на те, що при отриманні будь-якої гуманітарної допомоги повинні бути цільові акти прийому-передачі. Автомобілі, які волонтери виділили на правоохоронні органи, зареєстровані, стоять на обліку та передані в ті регіони, де ведуться бої або проводяться зачистки й розмінування.

Сьогодні працівники поліції в посиленому режимі працюють та перевіряють усю інформацію про волонтерство чи збір коштів, яка з’являється в інтернет-мережі. Олександр Богомол просить людей бути обережними, а шахраям не тішитися, бо технічне забезпечення дозволяє визначати хто, де і як зловживає війною та наживається на біді.Фото з відкритих джерел, відео телеканалу Т1

Вибір читачів за тиждень

Відео