Тамара Коблик

Визначили, де на Тернопільщині місця найбільшої концентрації ДТП

За шість місяців 2023 року на дорогах Тернопільської області поліціянти зареєстрували 1060 автопригод

Недотримання водіями безпечної швидкості руху та дистанції, виїзд на зустрічну смугу, порушення правил маневрування, а також керування у стані алкогольного сп’яніння - це не повний перелік порушень правил дорожнього руху, які завершуються травмами та смертями. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

За шість місяців 2023 року на дорогах Тернопільської області поліціянти зареєстрували 1060 автопригод. У 262 з них є потерпілі. 313 осіб отримали травми, а для сорока однієї людини аварії завершилися летально.

Слідчі кажуть, що людський фактор та нехтування правилами дорожнього руху – результати цієї невтішної статистики. Проте винуватцями ДТП стають не тільки водії. Недисциплінованість пішоходів, а саме перехід дороги в недозволеному місці, «прогулянки» узбіччям в темну пору доби та несподіваний вихід на проїжджу частину – це також причини травмування та смертей.

Травмування у ДТП дітей - це також проблема суспільства. Від початку року у 63 аваріях одна дитина загинула, а 72 отримали травми.

Працівники управління превентивної діяльності визначили місця найбільшої концентрації ДТП на території Тернопільській області. Це дорога «Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече», «Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине» та «Тернопіль-Скалат-Жванець». Проте понад 60% усіх аварій реєструють правоохоронці на території Тернополя.

Правоохоронці стверджують, що більшість аварій можна запобігти — необхідно лише виконувати правила дорожнього руху, дотримуватися культури водіння, стежити за технічним станом автомобіля і звертати увагу на небезпечні дорожні обставини. Водії повинні пам’ятати, що керування автомобілем у стані сп’яніння наражає на небезпеку не лише його, але й інших учасників дорожнього руху.

Фото Національної поліції

Вибір читачів за тиждень

Відео