Вони полягли на Тернопільщині сотню років тому (фоторепортаж)
Сьогодні, 23 липня, у смт. Козова, з нагоди 100-річчя визволення селища від царсько-московських військ, у часи Першої світової війни, відбулося освячення відновленої могили-меморіалу Українських Січових Стрільців.
- Бої тривали три дні. Царські війська таки не ввійшли в Козову, - розповідає о. Василь Баглей. – «Усуси» билися теж з українцями, які воювали у складі царської російської армії… Але це була перемога Січових стрільців.
Січовики, які загинули, були похоронені на цвинтарі у Козові.
- В 30-х роках стався акт вандалізму, прийшли поляки, які взяли уряд. І тоді ж ці могили були спльондровані поляками, а пізніше, в 60-х роках, радянська влада дозволила робити захоронення на цих могилах, щоб, так би мовити, стерти людям спогади, - додав отець. Пам’ятний знак – це пам’ять. А ми ж знаємо, що ці хлопці там, і що вони віддали своє життя за Україну, за Незалежність. Їм всерівно, адже вони свою справу зробили і стали перед Богом. Найкращим пам’ятником буде продовження їхньої ідеї.
Ініціатором цього заходу були прихожани та священники Парафії Успіння Пресвятої Богородиці, тож відповідно і встановлення знаку було зроблено за кошти парафії.
Захід, на якому отець Василь Баглей та отець Михайло Забанджала освячували меморіал, відвідало чимало людей, серед яких були представники НВР «Правий Сектор», ГО «Пласт» і Козівської самооборони.
Додамо, що нещодавно було надіслано запит до Відня, щоб отримати можливу план-схему, де саме похоронені вояки. В архівах Відня сказали, що у них є наявна інформація.
Фото з архіву о. Василя Баглея та НВР «ПС»