![](/uploads/media/9d/20/9d203ba81b51a8ca6622ab426934ed9c_orig_thumb.jpg)
12 серпня в історії Тернопільщини
![12](/uploads/media/a1/fe/a1fe29ac8a52ef4a6552d2b04e0e5b60_orig.jpg)
Цього дня народилися:
фінансист, громадський діяч Ярослав Баранець (с. Присівці Зборівського району). Депутат Тернопільської обласної ради (2002 р.), член її президії. У 1989 - начальник головного фінансового управління Тернопільської ОДА
![DSC_0071](/uploads/media/b6/9e/b69e78289cc9e432423f58d1a396faf7_orig.jpg)
лікар, художниця, літераторка, композитор, співачка Наталія Волотовська (1984, м. Тернопіль). Премія ім. І. Блажкевич (2000). Ґран-прі (1996, живопис), перші премії міжнародного фестивалю дитячого мистецтва “Чарівна книжка” (1997, 1998, живопис, графіка); 1-а премія і стипендія всеукраїнського огляду-конкурсу “Нові імена України” (1998, живопис). Твори опубліковані у ЗМІ, збірниках і альманахах. Вірші поклали на музику М. Віятик, Л. Міллер, Р. Рудий та ін. Створила понад 50 живопис. і графіч. робіт; виставки в містах Київ (1998–99), Дніпропетровськ, Тернопіль; персональна – у Тернополі (2004)
![волотовська](/uploads/media/b1/61/b1610edf84a2e6d3c0f8145f51a9a8da_orig.jpg)
громадський активіст Євромайдану, боєць 38 сотні самооборони майдану, Герой України Устим Голоднюк (1994, м. Збараж, Терн. обл. – 20.02.2014, Київ).
![ГОЛОДНЮК](/uploads/media/ac/1a/ac1acd0f7dc04e633b91cb80103ce05c_orig.jpg)
священик Василь Дублянський (1874, с. Дунаїв, нині Кременецького району – 28. 02. 1941, с. Горинка того ж району). Протоієрей. Працював учителем церковно-парафіяльних шкіл, служив псаломщиком у Волинській єпархії (до 1917). 1919 – у Кременецькій українській державній гімназії. 1921 – рукопокладений у сан ієрея, призначений священиком у с. Шпиколоси, згодом – у с. Горинка (обидва нині – Кременецького району), де прослужив до кінця свого життя.
господарник Володимир Дубовський (1949, с. Першотравневе, нині с. Вербів Підгаєцького району). Заслужений раціоналізатор УРСР (1985). Від серпня 1990 - генеральний дирекотор спільного україно-бельгійського підприємства «Ватра-Шредер»
![дубовський](/uploads/media/44/4a/444ac0a40318b4a51d8aca4afda4b9d1_orig.jpg)
лікар, депутат обласної ради Надія Заріцька (1957, смт Золотий Потік, Бучацький район, Тернопільська область)
![заріцька](/uploads/media/1a/a3/1aa31a74077c2fb270728e99dcc9617e_orig.jpg)
журналіст, редактор, господарник, громадський діяч Василь Магас (1943, смт Мельниця-Подільська, нині Борщівського району). Автор збірки поезій “Одинокий лелека” (2008)
![магас](/uploads/media/26/5b/265bb059a9b7884beabb80503c2d1d79_orig.jpg)
релігійний діяч Антін Михальський (псевдо А. Гайворонський; 1924, с. Гайворонка, нині Теребовлянського району - 06. 09.1974, м. Ноттінґем, Велика Британія). Член Юнацтва ОУН, воював у 1-й дивізії Української Національної Армії, перебував у таборах. Від 1953 душпастир Лондонського округу (Велика Британія). Автор числених публікацій у часописах
![михальський](/uploads/media/f6/cb/f6cb3b8c26c74bc5e572e3e00c9d7573_orig.jpg)
лікар, громадський діяч, меценат Іван Мриц (1906, м. Тернопіль - 29. 10. 1978, Аугсбурґ, Німеччина). Працював у м. Львів асистентом у клініці. Діяльний у Пласті. Від 1944 в еміґрації у Німеччині, лікар-ларинґол у м. Мюнхен, таборах для переселенців у Бал-Верісгофені, Реґенсбурзі, Кемптені, в міському шпиталі у Вунсіделі; 1977 поселився в Аугсбурзі.
![мриц](/uploads/media/a2/af/a2af919b7e6c15a35b0968735489489a_orig.jpg)
директор тернопільського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Богдан Рокочий (1952, м. Тернопіль)
![рокочий](/uploads/media/d0/98/d0981527e49b75a1af84ae0265590856_orig.jpg)
спортсмен (біатлон) Віктор Щур (1961, Гусятин). Майстер спорту СРСР (1981). Переможець першості СРСР серед юніорів (1980), срібний призер Спартакіади народів СРСР (1982), переможець міжнародних змагань у Болгарії, Німеччині. Член молодіжної збірної команди СРСР (1981-82).
ректор Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя Петро Ясній (1952, Кутище Бродівського району Львівської області)
![ясній](/uploads/media/22/99/22994c4bf6e176fefffd44cd9df57215_orig.jpg)
Цей день в історії Тернопілля:
1649 р. – завершилася облога Збаража - бої козацького війська під командуванням гетьмана Богдана Хмельницького і його союзників-татар на чолі з ханом Іслам-Ґіреєм III із оточеним під Збаражем польським військом.
1897 р. - за участю прибувшого з Відня міністра залізниць генерала Гуттенберга, було урочисто відкрито локальну залізницю сполученням Бірки-Великі — Гримайлів через Скалат протяжністю 33,025 км (зараз дільниця від Скалата до Гримайлова і станція Гримайлів закриті), яку збудували впродовж одного року. Ця залізниця перебувала в приватній власності акціонерів Акційного Товариства локальних залізниць.
1916 р. — біля Бережан почалися бої за гору Лисоню між Українськими січовими стрільцями та російською армією.
1930 р. - в Тернополі заснований «клуб тенісовий» для високопосадовців, військовиків, банкірів.
1942 р. - вибухнуло повстання у Кременецькому гетто.
1948 р. - у селі Шляхтинці Тернопільського району відбувся бій між трьома вояками УПА і дев'ятьма працівниками МВС і МДБ, під час якого двох більшовиків було вбито.
1949 р. - наказом Міністра хімічної промисловості СРСР утворено Тернопільську обласну контрактаційно-заготівельну контору “Головкаучук”. Була ліквідована в жовтні 1953 року спеціальною постановою Міністерства хімічної промисловості УРСР і Головним управлінням рослинного каучуку Міністерства хімічної промисловості СРСР.
1991 р. – засновано обласний релігійно-громадський часопис - газета «Амвон». Засновник — Тернопільська духовна семінарія св. рівноапостольних Кирила і Мефодія в м.Збараж. Редактор - о.Роман Сливка.
2014 р. - на Тернопільщині оголошено День жалоби за Андрієм Дрьоміним.
В Україні сьогодні відзначають Міжнародний день молоді.
Міжнародний день молоді був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.
Конференція рекомендувала організувати інформаційно-пропагандистські заходи на підтримку Дня з метою підвищення інформованості, особливо молоді, про Всесвітню програму дій, що стосуються молоді, до 2000 року і на наступний період, прийняту Асамблеєю в 1995 році.
У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.
Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.
Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.
![молодь](/uploads/media/99/8b/998bc9db0d1dc177f4735926a31696d4_orig.jpg)
День міста Ялта відзначається в 2-гу суботу серпня.
Ялта була заснована греками, ймовірно, в I столітті. Легенда свідчить, що грецькі мореплавці, які збилися під час бурі зі шляху, довго плутали в пошуках берега, і коли, нарешті, побачили берег (ялос), то вирішено було так і назвати засноване на місці висадки поселення.
В 2017 році День міста Ялта припадає на 12 серпня.
Іменини сьогодні святкують Андроник, Валентин, Лука, Максим, Анатолій.