![](/uploads/media/ed/3d/ed3d72411a4a6be8500acbafb90690f2_orig_thumb.jpg)
Впродовж минулого року підприємці Тернопільщини сплатили майже 25 млн екологічного податку
Порівняно з січнем-груднем 2021 року надходження зросли на 7,7 млн гривень
![Єдиний податок](/uploads/media/d2/c8/d2c858b7155f1507a1a457fe09c66b7b_orig.jpg)
Впродовж 2022 року підприємці Тернопільщини, які здійснюють викиди забруднювальних речовин, перерахували до бюджетів 23,38 млн грн екологічного податку. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області.
Порівняно з січнем-груднем 2021 року надходження зросли на 7,7 млн гривень
Екологічний податок – це загальнодержавний обов'язковий платіж, який справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднювальних речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.
Платники екологічного податку складають податкові декларації та подають їх до перевірчих органів упродовж 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. А податок вони сплачують упродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, зокрема: за викиди в атмосферне повітря речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднювальних речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів.
Фото з відкритих джерел