Орест Сарматський

Виготовити крафтовий продукт – це лише 20% успіху виробника, решта залежить від вміння продати – думка (Агроновини)

0101 (Copy)

Олена Гашинська, засновниця компанії «Дім варення», яка продає від тисячі до 5 тис. банок на місяць, вважає що виробити продукт – лише 20% успіху, 80% – уміння успішно продавати.

- Виробити такий продукт, як наш, – це лише 20% справи, а 80% – зуміти його успішно продати, – каже Олена Гашинська. – Багато хто в садівництві та харчовій галузі зациклюється на тому, як зробити продукт, і мало думають про маркетинг і продажі. У цьому і проблема, - каже Гашинська.

Засновниця компанії розпочала бізнес з виробництва варення 7 років тому.

- Крафта як такого в Україні не було, і я, по суті, захопила момент його зародження, – каже підприємиця. – А з великими виробниками не конкуруємо: у нас принципово інший продукт, ціна, позиціювання. Промислове виробництво використовує пектин і воду, частка ягід у них до 40%, а у нас майже вся банка заповнена фруктами. 

Із самому початку на ринку було, напевно, з десяток таких же крафтовиків, як і я, і всі прекрасно співіснували. Зараз із них залишилися одиниці, певно, не змогли налагодити продажі так, щоб можна було далі розвиватися, - зазначає Ольга Гашинська.

Фермер вдвічі збільшив урожай ягоди завдяки технології вирощування на грядах

Свою велику родину (9 дітей та дружина) фермер Юрій Лагуза з острова Кислицький біля Кілії (Одеська область) утримує завдяки власному господарству. 

На 8 гектарах вирощує цибулю, картоплю, капусту та ягоди – суницю садову. Для останньої застосовується спеціальна технологія, яка дозволяє збільшити врожайність ягоди удвічі.

Досягти успіху з вирощуванням суниці садової Юрієві допомогло вирощування ягід на грядах. Цю технологію фермер запозичив у німецьких колег, але вніс свої корективи. Зокрема, самі гряди досить високі – 35 сантиметрів. Їх ширина – 70 сантиметрів. Обладнання техніки для утворення гряд вартувало фермерові 70 тис. гривень.

0102 (Copy)
0102 (Copy)

- Оскільки я сам механізатор, то самостійно сконструював грядоутворювач. Також самотужки обладнав техніку для висаджування картоплі, капусти. Збір урожаю в нас теж механізований. Це дозволяє не наймати сезонних працівників та зменшити затрати. Більшість робіт у господарстві ми можемо виконати самостійно – усією великою родиною, – розповідає фермер.

Щоб захистити гряди, де росте суниця садова, від заморозків, їх покривають агроплівкою. У травні, коли сонце гріє сильніше, плівка допомагає утримати тепло. Завдяки цьому коренева система суниці розвивається швидше. Завдяки технології вирощування на грядах ягоди виходять більш якісними. Цей спосіб дозволяє уникнути хвороб суниці.

- Вартість збору нашої суниці становить усього 2,5 – 3 грн за кілограм. А в деяких господарствах витрати на збір сягають 10 грн за кілограм. Завдяки зручній формі гряд суниця просто звисає, тому її легше рвати, – розповідає Юрій Лагуза.

Цього року фермер отримав грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) на придбання нового трактора.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео