Орест Сарматський

Як проходить загальна мобілізація на Тернопільщині: відповіді на найпоширеніші запитання

Роз’яснення про хід та правила мобілізації 

24 лютого Російська Федерація здійснила відкриту агресію проти України. Указом Президента № 69/2022 було оголошено загальну мобілізацію. 

Як же проходить мобілізація зараз? Які правила?

Про це повідомляє пресслужба Тернопільської облдержадміністрації.

Загальна мобілізація проводиться протягом 90 діб. Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань України здійснюється в обсягах, визначених мобілізаційними планами. Наразі ці плани є з грифом «секретно», - йдеться у повідомленні.

Кого першочергово мобілізують? Чи відправляють відразу на передову? Як навчають тих, хто не має досвіду військової служби?

В першу чергу – резервісти, колишні учасники АТО і ООС, з поступовим нарощуванням чисельності підрозділів за рахунок вже тих, хто відслужив та військовозобов'язаних.

Мобілізованих, які не проходили військової служби, на першому етапі направляють для здійснення відповідної фахової підготовки до навчальних центрів (навчальних закладів), після завершення якої вони вибувають для комплектування підрозділів, що ведуть бойові дії.

Який порядок мобілізації внутрішньо переміщених осіб?

Чоловіки призовного віку для отримання статусу внутрішньо переміщеної особи зобов’язані стати на військовій облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматах) та відповідно до загальної мобілізації вони мають бути призвані до війська.

Найближчі плани на мобілізацію через військовий стан?

Планування наступних кроків проведення мобілізаційних заходів в державі на пряму залежить від розвитку ситуації на лінії зіткнення.

Чи будуть мобілізовувати жінок? 

Жінки, які перебувають на військовому обліку за відповідними військово-обліковими спеціальностями, можуть бути призвані у військові частини на військову службу.

Наразі такої необхідності немає, але в окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними для Збройних Сил України та інших складових сил оборони військовими спеціальностями, такими як: медичні, зв’язку, обчислювальної техніки, радіоелектроніки, водії автотракторних (гусеничних) засобів, водолази, механіки та монтажники авіаційних машин, картографії, топогеодезії, фотограмметрії, аерофотослужби, поліграфії, кінорадіомеханіки, харчової промисловості, фінансово-економічної діяльності.

Жодна жінка, без згоди, на військову службу під час мобілізації поки що не призвано.

Фото: Укрінформ

Вибір читачів за тиждень

Відео