Які резерви шукатиме на Тернопіллі Ігор Комендат (фото)
- Ключовою метою нашої співпраці має стати зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів, - наголошує керівник фіскального відомства Тернопілля Ігор Комендат.
При цьому він наголосив на необхідності освоєння резервів існуючих платежів, повідомили у Відділі організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.
Про актуальні питання діяльності Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції (ОДПІ), координацію спільних заходів, спрямованих на виявлення і залучення наявних резервів додаткових надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів, вирішення проблем легалізації землі і заробітної плати обговорили нещодавно у Кременці. Там нещодавно відбулася кущова нарада начальника Головного управління ДФС в області Ігоря Комендата, керівників краю і районних держадміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад Кременецького, Збаразького, Підволочиського, Лановецького і Шумського районів.
-
У цьому році в цілому по Кременецькій ОДПІ спостерігаються високі темпи зростання дохідної частини місцевих бюджетів (150%) при середньообласному показнику 140,4%, - каже Ігор Комендат. - Якщо говорити про загальну суму доходів місцевих бюджетів п’яти північних районів краю, контроль за справлянням яких поклали на ДФС, то впродовж І-го кварталу вона склала понад 200 млн грн. Це - аж на 66,8 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Втім, незважаючи на те, що у районах забезпечили виконання показника запланованих доходів, податкова база там, на думку фіскала, освоєна далеко не в повному обсязі.
-
Базовими доходами для місцевих бюджетів сьогодні є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний податок, майнові податки і акцизний податок із роздрібного продажу, - нагадує пан Комендат. - Тому основну увагу слід акцентувати на освоєння резервів цих платежів.
Під час наради учасники обговорили і проблемні питання щодо легалізації ринку підакцизних товарів, зарплати і плати за землю. Найбільш актуальним було питання щодо встановлення оптимальних ставок податків, затверджених місцевими радами («Терен» про це писав ТУТ – прим.).
Окрім того, присутні визначили шляхи покращення умов для розвитку підприємництва в районах, підвищення ефективності використання земель сільськогосподарськими товаровиробниками, і збільшення від них податкових платежів. Врешті - внесли пропозиції щодо пошуку резервів для розширення бази оподаткування і протидії тіньовій зайнятості жителів у районах.
Фото, надані Відділом організації роботи ГУ ДФС в області