ЄС скасував заборону на імпорт курятини з України (Агроновини)
ЄС підтримав рішення про зонування випадку пташиного грипу в Україні.
Таким чином заборона ЄС на ввезення м‘яса птиці з усієї території України, накладена кілька тижнів тому, знята. Про це повідомив торговельний представник України Тарас Качка на свої сторінці у Facebook.
За його словами, відповідне рішення у ЄС ухвалили не одностайно, адже низка країн незадоволені прогресом у співпраці з Україною у низці інших сфер.
Наразі в українському уряді очікують, коли ЄС оприлюднить своє рішення для того аби воно набуло чинності.
Нагадаємо, у січні ЄС призупинив імпорт м’яса птиці, не дивлячись на попередні домовленості.
Експерт розповів, як відсутність вологи у ґрунті впливає на посіви
Поступові зміни клімату в бік потепління змушують сільгоспвиробників пристосовувати свою діяльність до нових умов. Та все ж такої аномальної зими, як ця, не очікував ніхто: тепла, без снігу чи інших опадів, вона може мати негативні наслідки для вирощуваних культур. Про це повідомив керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.
- Нетипова зима 2020 р. дійсно може суттєво вплинути на стан посівів. По-перше, відсутність снігу позначиться на рівні вологи у ґрунті — рослини будуть гірше розвиватися, відповідно, ми ризикуємо втратити частину врожаю. По-друге, м’які умови цієї зими створили сприятливі фактори для перезимівлі хвороб і шкідників, які вже шкодять ослабленим посівам. Крім того, такі умови можуть спричинити зниження популяції певних комах, що, своєю чергою, призведе до порушення харчового ланцюжка для птахів та деяких видів тварин, — розповів керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.
Тому вчений радить напередодні сезону дослідити запаси продуктивної вологи у ґрунті, оскільки через погодні умови земля не мала змоги накопичити необхідну культурам вологу. Таким чином, агровиробник точно знатиме, яке поле засіяти і якими культурами, а яке краще залишити під пари.
Крім того, Володимир Конограй рекомендує спланувати профілактичні обробки посівів, попередньо провівши рослинну діагностику озимих культур, а також велику увагу приділити живленню рослин, зокрема й антистресовому — лише так можна сподіватися на щедрий, здоровий врожай.
Фото з відкритих джерел