Євгенія Цебрій

Із травня у Тернополі планують відкрити дитсадки

Працюватимуть лише ті садочки, де є укриття та сховища, щоб на випадок повітряної тривоги можна було оперативно заховати дітей

У Тернополі з 2 травня відкриють дитсадки, які мають сховище на випадок повітряної тривоги. Про це повідомив міський голова Сергій Надал під час брифінгу 20 квітня.

Наразі міська влада вивчає потребу у дитсадках, проводячи опитування серед батьків. 

Хочемо вивчити реальну потребу, скільки батьків готові давати дітей у садки. Батькам треба розуміти, що вони беруть на себе відповідальність за перебування дітей у садках. Оскільки більшість садків беруть дітей лише старших 3 років. Тому зараз вивчаємо реальну потребу і готуємося з понеділка, 2 травня, відкривати, - каже міський голова. 

Відкриють у Тернополі не одразу всі дитсадки, їх буде значно менше. Це будуть лише ті заклади, де є сховища та укриття, куди можна буде оперативно вивести і заховати дітей у разі повітряної тривоги. 

Зробимо таким чином, щоб у кожному мікрорайоні було хоча б по одному садочку залежно від звернень мешканкців, - зазначив Сергій Надал. 

До слова, у Тернопільській області перебуває близько 74 тисяч українців, які були вимушені покинути свої домівки через бойові дії. Із них: 6 тис. дітей, які мають йти у дитсадки, 11 дітей - до школи.

Нагадаємо, рішення щодо роботи дитсадків на Тернопільщині прийняли на Раді оборони Тернопільщини 15 квітня. Право вирішувати працювати садкам чи ні доручили органам місцевого самоврядування. Але за умови, якщо в дитсадку є укриття на випадок сигналу повітряної тривоги. 

Фото з відкритих джерел

 Вибір читачів за тиждень

Відео