Тамара Коблик

З'явилися нові вимоги щодо виїзду за кордон художників і артистів

Ця категорія громадян має подавати підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік, та надавати контракти, які підтверджують мету виїзду

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що тепер для виїзду за кордон діячі культури мають підтверджувати наявність військового обліку в організації, контракти, а після повернення надавати звіт.

Про це він сказав в етері телемарафону, пише Громадське.

За словами Ткаченка, Мінкульт розробив зміни до порядку виїзду артистів, художників і журналістів, де є кілька ключових моментів. Зокрема ця категорія громадян має подавати підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік, та надавати контракти, які підтверджують мету виїзду.

Міністр зазначив, що якщо поїздка передбачає промотування країни чи збір коштів, то згодом має бути надано звіт, так само як і в разі дипломатичних візитів. Такий виїзд не може тривати понад 60 днів, наголосив Ткаченко.

Що передувало?

У мережі набуло резонансу інтерв'ю зі стендап-коміком Андрієм Щегелем, у якому артист розповів, що виїхав з України за тимчасовим дозволом від Мінкульту, але вирішив залишитися за кордоном. Він заявляв, що в Україні отримав три повістки, але військкомів не боїться. Казав, що виїхати за кордон зміг як артист, отримавши від Мінкульту тимчасовий дозвіл.

У Міністерстві зазначили, що сприяють виїзду за кордон митців, художників, артистів, журналістів тощо, але через такі випадки, як зі Щегелем, «ситуація для тих, хто справді боронить Україну на культурному фронті, ускладнюється».

У відомстві засудили дії коміка й анонсували посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку. Мінкульт передав на затвердження уряду жорсткіший порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

Нагадаємо, на час воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років заборонено виїжджати з України, крім певних винятків.

А нещодавно тернопільський гурт TVORCHI не зміг виїхати в промотур «Євробачення» через заборону Мінкульту.

Із забороною виїзду стикнулися також учасники тернопільського гурту Tik Tu.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео