Тамара Коблик

За поширення інформації про пересування працівників ТЦК передбачене покарання

Просять не поширювати в інтернеті те, що призводить до підриву авторитету Збройних Сил України та зриву мобілізації

Служба зв’язків із громадськістю Хмельницького обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки попередила про кримінальну відповідальність за поширення інформації про військовослужбовців ТЦК та СП.

Тут оприлюднили заяву до громадськості, ЗМІ, блогерів, експертів.

Поширення інформації в соціальних мережах інтернет, спільнотах месенджерів, щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК Хмельницької області під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов'язаних громадян - призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призиву на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільстві, - йдеться у зверненні.

Крім того, в ТЦК та СП нагадали, що такі діяння містять ознаки складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період), які виражаються у втручанні в цю діяльність, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій підрозділами ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні її ефективності. За поширення таких даних передбачена відповідальність - позбавлення волі від 5 до 8 років.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Він вступить у дію 18 травня. 

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео