Замість омріяного житла атошники Тернополя садитимуть дерева? (відео)

sesija_lmr_piket_ato_veterany1616216-copy

ТНЕУ та ОДА знову «кинули» атошників.

Приблизно 1400 ветеранів АТО втратили шанс отримати земельні ділянки для будівництва повноцінного житла на вул. Львівській у Тернополі. Натомість, вони отримають лише городи. І то на всіх може не вистачити.

Про це стало відомо після рішення керівництва Тернопільського національного економічного університету передати земельну ділянку, площею 84 га в напрямку Львівської траси головному управлінню Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) у Тернопільській області. Після відповідного меморандуму, який підписали 24 листопада Держгеокадастр, Тернопільська ОДА та ТНЕУ, ці земельні ділянки переходять у державну власність, як землі сільськогосподарського призначення.

Це означає, що ветерани АТО, яким, можливо, виділять земельні ділянки в напрямку Львівської траси, отримають земельні ділянки для ведення садово-дачного господарства. Якщо навіть ветеран збудує там будиночок, він не отримає порядковий номер, не буде мати право на субсидії і т.д. Географічно, ця територія буде належати не до Тернополя, а до села Довжанки. Причина такої ситуації – законодавство України та Генеральний план Тернополя, які забороняють приєднання до території міста земель сільськогосподарського значення.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=6eZGlJ-cZas&feature=youtu.be[/embed]

Більше того, скасовується список учасників АТО Тернополя, які претендували на отримання земельних ділянок на вул. Львівській. Частина з них втратить це право через залучення до черги великої кількості атошників, які проживають в інших районах області.

Причина такої ситуації доволі банальна – Тернопільщина перебуває на одному з останніх міст в Україні за темпами виділення земельних ділянок бійцям АТО. А це може викликати неприємну реакцію в Києві. Щоб цього не сталося, керівництво ТНЕУ було змушене віддати свої землі в напрямку Львівської траси (офіційно перебувають в користуванні навчально-дослідного виробничого господарства «Наука») місцевому Держкадастру, який перебуває під управлінням Тернопільською ОДА.

Натомість, міська рада Тернополя ще півтора роки назад офіційно звернулося до керівництва Тернопільського національного економічного університету з пропозицією передати 84 га в комунальну власність з подальшим їх виділенням бійцям АТО під контролем самих атошників. Мерія неодноразово надсилала в ТНЕУ офіційні листи. Міський голова Сергій Надал навіть провів переговори у Києві з керівництвом міністерства освіти і отримав усну згоду на передачу місту землі на вул. Львівський.

Відповідно, було сформований список (близько 1400 людей) бійців АТО, які б отримали там землю. За кошти Тернопільської міської ради була розроблена технічна документація, почали проводити благоустрій території, прокладання доріг. Передбачалося створення житлового району в західному напрямку міста, уздовж Львівської траси. Розроблялося питання зміни меж населеного пункту та прийняття відповідних рішень, для формування земельних ділянок під будівництво житлових будинків, був розроблений план територій, яким визначалося розташування окремих земельних ділянок та об’єктів містобудування, вулиць, проїздів, пішохідних зон, тощо. Таким чином, якщо б ці землі перейшли у комунальну власність, бійці АТО отримали б земельні ділянки у майбутньому новому мікрорайоні міста Тернопіль з усією інфраструктурою.

Тепер же вони можуть отримати лише необроблені поля або городи, у яких, відповідно до плану, не можна навіть провести повноцінні міські дороги згідно ГОСТів.

Нагадаємо, раніше громадська організація “Учасники АТО Галичини” пікетувала ТНЕУ ( детальніше « ТЕРЕН » про це писав ТУТ ), вимагаючи передати землі, які роками здавалися керівництвом університету в оренду фермерам, бійцям АТО з Тернополя. Активісти оголосили безстрокову мирну акції протесту.

Цікаво, що 3 місяці назад, 23 серпня 2016 року органи прокуратури затримали виконувача обов’язків начальника головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Павла Боднара / див. ТУТ /. Посадовець вимагав “фінансову допомогу” у сумі 80 тисяч гривень за виділення в оренду земельної ділянки площею два гектари для ведення фермерського господарства.

Вибір читачів за тиждень

Відео