Ростислав Фук

Житель Тернопільщини потрапив до лікарні з переохолодженням

Чоловік отримав переохолодження на території власного домогосподарства

У Козівську районну лікарню з діагнозом «Гіпотермія (загальне переохолодження)» госпіталізували 42-річного жителя села Вівся Козівської громади 10 січня, о 6:ОО. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС Тернопільської області.

Як ідеться в повідомленні, чоловік отримав переохолодження на території власного домогосподарства.

Рятувальники нагадують про необхідність узяти до уваги наступні заходи для уникнення гіпотермії:

  1. Перед тим як вийти на холод, ситно поїжте. На голодний шлунок гіпотермія може виникнути і при нульовій температурі, бо організму нізвідки буде взяти енергію, щоб підтримувати температуру тіла. Бажано випити також гарячий чай або каву.
  2. Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Одяг має бути вільним.
  3. Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
  4. Заходьте, щоб зігрітися, у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
  5. Деякі ліки, наприклад, для регулювання кров’яного тиску, антидепресанти, серцеві препарати підвищують чуйність організму до температурних коливань, холоду. Необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Особливу увагу необхідно надати запобіганню переохолодження та обмороження дітей. Щоб не сталося біди, рятувальники радять не виводити на вулицю дітей до 3–х років, якщо температура повітря понад 10°C морозу, дітей дошкільного та шкільного віку при температурі нижче – 20°C. Подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів.

Діти повинні мати адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шарфа, шапки, теплих рукавичок, взуття, теплих шкарпеток та устілок. Особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік дитини.

Переохолодження – проблема, з якою взимку може зіткнутися кожний, будьте готові вирішити її своєчасно, без наслідків для здоров'я, – кажуть рятувальники.

Читайте також: На Тернопільщині рятували лебедів, які вмерзли в кригу на ставку

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео