Ростислав Фук

Жителі Тернопільщини сплатили понад 183 млн грн. за нерухомість

Це більші ніж удвічі більше, аніж за аналогічний період минулого року

Нерухомість

Упродовж семи місяців цього року власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 183,8 млн гривень. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області.

Як ідеться в повідомленні, це на 101 млн грн, тобто більш ніж удвічі більше, аніж за аналогічний період минулого року.

Основна сума сплаченого платежу припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад краю 101,8 млн грн податку на нерухоме майно, що на 23,1 млн грн більше, ніж у січні-липні 2022 року, – кажуть податківці.

Жителі області – фізичні особи перерахували за нерухомість протягом семи місяців року майже 82 млн грн цього платежу. Торік сума була на 78 млн грн меншою.

Нагадаємо, надходження від податку на нерухоме майно у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад. Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео