![](/uploads/media/bd/72/bd729ed1e3e42b984716yzf373c60328_orig_thumb.jpg)
Жителі Тернопільщини сплатили понад 183 млн грн. за нерухомість
Це більші ніж удвічі більше, аніж за аналогічний період минулого року
![Нерухомість](/uploads/media/b2/a6/b2a61f2bf042f8890yzbf02b725d8eb9_orig.jpg)
Упродовж семи місяців цього року власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 183,8 млн гривень. Про це повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області.
Як ідеться в повідомленні, це на 101 млн грн, тобто більш ніж удвічі більше, аніж за аналогічний період минулого року.
Основна сума сплаченого платежу припадає на власників нерухомості – юридичних осіб. Вони спрямували на розвиток територіальних громад краю 101,8 млн грн податку на нерухоме майно, що на 23,1 млн грн більше, ніж у січні-липні 2022 року, – кажуть податківці.
Жителі області – фізичні особи перерахували за нерухомість протягом семи місяців року майже 82 млн грн цього платежу. Торік сума була на 78 млн грн меншою.
Нагадаємо, надходження від податку на нерухоме майно у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад. Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.
Фото з відкритих джерел