20 Січня 2020, Понеділок

Розслідування загибелі іноземної студентки у Тернополі контролюють у Центральному апараті Національної поліції (відео, фото)

Фестивалем колядок завершили різдвяне святкування на Тернопільщині (відео)

На Тернопіллі чекають погіршення погодних умов

Тернопільські «Красуні дня»

Тернополяни ще можуть насолодитись останніми днями у «Файному зимовому містечку»

У фоє міської ради у Чорткові можна буде подати показники за воду, електрику та газ

Фільтри тернопільського старомістя (фоторепортаж)

Розпочали вирощувати овочі без ґрунту (Агроновини)

Тернополянок запрошують приєднатися до «Вікна успіху»

Біля «Старої піцерії» аварія: дорога вже вільна (фотофакт)

Як тернополянам «полікувати» свою англійську?

У Тернополі два місяці шукають керівника на зарплату 40000

На Тернопільщині розшукують зниклого чоловіка (фото)

Чортків’янин Владислав Ніколайчук став кращим гравцем у матчі збірної України з баскетболу проти латвійців

Під час посиденьок за чаркою постраждав житель Шумщини

У Тернополі затримали громадянина Конго

Батька з Тернопільщини підозрюють у причетності до смерті сина

Керівник однієї з медустанов на Борщівщині роз’їжджав містом напідпитку

Тернополянка привітала усіх із святом Водохреща, занурившись у води Йордану (фото)

У Тернополі знайшли водія, який зробив ДТП і втік з місця пригоди (фотофакт)

На Чортківщині відремонтують одну з найгірших доріг в районі (фото)

У Бережанах започаткували нове зимове свято (фоторепортаж)

На Чортківщині двоє чоловіків викрали дорожній знак

Відомий тернополянин записав напрочуд чуттєве відео зі своєю донькою (відео)

Спортивний огляд тижня: неповнолітня кременчанка стала найкращою з українок на Олімпійських іграх

У Бережанах з будинків обвалюється плитка (фотофакт)

Триматись за тернопільське тепло (фоторепортаж)

Тернополян призиватимуть на службу з 18-ти років

У Тернополі жінка потрапила під колеса авто, інша – під поїзд

Тернополянам розповіли, як розпізнати вірусну пневмонію (відео)

Як жителі Чортківщини на Водохреще пірнали: ТОП-7 фото та відео в Instagram (фото, відео)

На Тернопільщині незаконно вирубують дерева (фото)

Тернополянам на замітку: долар та євро зробили ривок

У Бережанах ліквідували зайве (фотофакт)

Жителі Тернопільщини скаржаться на антисанітарію одного з ринків

У Бережанах відбулася зустріч із відомим митцем

Тернопільський дитсадок додав святкової атмосфери місту (фото)

У ще одному містечку на Тернопільщині здійснили таїнство Водохреща (фоторепортаж)

20 січня в історії Тернопільщини

19 Січня 2020, Неділя

Тріщи, мороз, не тріщи — минули Водохрещі, на Великдень пішло

У Кременці на свято зловмисники наробили шкоди (фотофакт)

Тернопільські військовики пірнали в крижану ополонку (фоторепортаж)

Свято як вдома: дітки на Тернопільщині самі готували страви на Святвечір  (Відео)

До джерела на Кременеччину їдуть з усієї Тернопільщини (фоторепортаж)

У центрі Тернополя вандали розтрощили обмежувачі руху та бруківку (фотофакт)

Тернополяни молитимуться за упокій Віктора Куценка

Вертеп із Тернопільщини залякує водіїв (фотофакт)

Дмитро Підручний настріляв 7 кіл штрафу у гонці переслідування, в якій є чинним чемпіоном світу. Тернополянин став найгіршим серед українців, зійшовши з дистанції

Василь Шевчук із хоростківчанами довели, що здоровими можна бути і без аптек (фоторепортаж)

Амарант цього року даватиме 30 тис. грн доходу з гектара (Агроновини)

Тернополянка Олена Підгрушна не вийшла на старт, прокоментувавши провал в естафеті. Кращою з українок стала Віта Семеренко, Джима зійшла з дистанції

Під час катання на лижах на Львівщині травмувався тернополянин

Баран Руслан (1958, с. Великі Кусківці Лановецького району) – вчений-економіст, менеджер-фахівець летовищної справи, правник, краєзнавець, видавець, громадський діяч.  Автор понад 60 наукових праць і навчальних посібників, статей у фахових збірниках, Тернопільському Енциклопедичному словнику.

баран

Бемко Володимир (1889, містечко Козова — 15. 08. 1965, м. Нью-Йорк, США) — правник, військовик, громадський діяч.

бемко

Володимир (в миру — Дідович Володимир Микитович; 1922, с. Матвіївці, нині Шумського району — 20. 01. 1990, м. Мюнхен, Німеччина, похов. у м. Бавнд-Брук, США) —  релігійний діяч. Воював в УПА. Студіював теологію у Польщі.

Косар Михайло (1895, с. Купчинці, нині Козівського району — 01. 10. 1972, смт Козова) — громадський діяч. Воював в УСС.

Монастирський Зеновій (1919, с. Киданів, нині Бучацького району — 1992, там само) —  релігійний діяч.

монастирський

Осінчук Михайло (1890, с. Голошинці, нині Підволочиського району — 13. 02. 1969, м. Нью-Йорк, США) — художник. Автор портретів митрополита А. Шептицького, кардинала Й. Сліпого, князя Ярослава Осмомисла; дереворитів, екслібрисів, ілюстрацій до книжок

осінчук

Похилий Олександр (1983, м. Тернопіль) – колишній голова Тернопільської РДА.

похилий

Ратгаус Кароль (Rathaus Karol; 1895, м. Тернопіль —  21. 11. 1954, м. Нью-Йорк, США) — польський композитор, піаніст, педагог.

ратхауз

Сороколіт Іван (1977, смт Гусятин) – екс-депутат Тернопільської міської ради, громадський діяч.

сороколіт

Чопек Анна (1912, смт. Козова – 17.01.2010, м. Лос-Аламос (США)) – правник, адвокат. Громадянка США (1926). Автор спогадів та публікацій із правничої  проблематики.

Цей день в історії Тернопілля:

1777 – у парафіяльній церкві с.Кулаківці Заліщицького району засяяла дивним світлом ікона Богородиці. Через деякий час по обличчю Пресвятої Богородиці покотилися рясні сльози. Таке незвичайне явище відбувалося з деякими перервами протягом трьох тижнів у присутності великого числа прихожан. Після короткої перерви сльози на обличчі Пресвятої Богородиці відновилися і тривали безперервно ще протягом 26 днів. 5 серпня 1779 р. за результатами роботи Духовної комісії Львівський, Галицький і Кам’янець-Подільський єпископ Лев (Шептицький) проголосив цю ікону чудотворною. Історія цієї реліквії така. Її написав у 1764 р. маляр Андрій із Вовківців над Дністром на замовлення мешканця с. Кулаківці Миколи Балабанюка. Селянин подарував її парафіяльній церкві. За рішенням церковної влади цей образ Пресвятої Богородиці на початку ХІХ ст. урочисто перенесли із дерев’яної церкви с.Кулаківці до нової мурованої церкви с. Городок, де вона знаходиться до сьогодні. Кулаківцівсько-Городоцька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці прославилася численними чудами.

1848 – з невідомих причин храм в с. Устечко Кременецького району згорів.

До 16 вересня 1872 року через епідемію холери відкладено початок навчання в Тернопільській гімназії.

1901 – вища реальна школа отримує своє приміщення на вул.Стрілецькій в Тернополі.

1906 – Апостольська Столиця за понтифікату Папи Римського Пія Х видала Декрет, відповідно до якого ікону Кулаківцівсько-Городоцької Божої Матері було короновано, а церкві Архистратига Михаїла в с.Городок Заліщицького району, надано відпуст на Різдво Пресвятої Богородиці. Про це свідчать дари-воти, які прикрашають ікону.

1916 – на Диких Ланах на Бережанщині росіяни атакували турецький полк, але ситуацію виправили січові стрільці, відкинувши загарбників до річки Золотої Липи.

1931 – у Тернополі монастирська церква Успення Пресвятої Богородиці переходить в руки отців редемптористів.

1941  –  У дистрикті Галичина завершилося проведення адміністративної реформи, в результаті якої територія Львівської, Дрогобицької, Тернопільської та Станіславської областей були поділені на повіти (крайзе) та староства (крайзгауптманшафтен).

1944 – на основі Постанови Раднаркому СРСР №1114 відновила свою роботу Тернопільська обласна бібліотека. Перебувала у м.Чорткові, яке на той час виконувало функції обласного центру, оскільки Тернопіль було вщент зруйновано.

1945 – під час більшовицької облави в селі Бурканів Теребовлянського району вбили двох чоловіків.

1947  – біля села Річиця Томашів Любінського повіту схоплений у криївці, куди кинули гранату зі снодійним газом, референт Служби Безпеки ОУН на Закерзонні, уродженець с.Криве Козівського району Петро Федорів, ( «Дальнич», «П’єр»). Сидів у Мокотовській тюрмі у Варшаві. Не пішов на співпрацю зі слідством і відмовився просити помилування. Страчений 11 квітня 1950р. Петру Федоріву («Дальничу») в рідному селі Криве на Тернопіллі споруджено пам’ятник.

1961 – Повідомлялося, що відбувся пленум Тернопільського обкому КП України, на якому першим секретарем обкому обрано Г.Шевчука.

1991 – почала роботу в телеефірі студія «ТV — 4» — товариство з обмеженою відповідальністю, регіональна мережева недержавна телекомпанія.

mizhnarodnyy_den_ohorony_ozonovogo_sharu

16 вересня вважається Міжнародним днем охорони озонового шару. Це свято, яке звертає увагу всіх людей на одну з найважливіших глобальних проблем людства. З’явилося свято в 1994 році завдяки відповідним рішенням Генеральної Асамблеї ООН, яка таким чином увічнила в пам’яті людей підписання в Монреалі протоколу, який стосується речовин, що руйнують озоновий шар атмосфери. Саме 16 вересня 1987 року країни-учасниці Монреальського з’їзду зобов’язалися обмежити виробництво таких речовин. Серед 36 країн, що підписали протокол, була і Україна. Важливість цього питання полягає в збереженні тонкого газового щита навколо Землі, який захищає всіх нас від згубної сонячної радіації.

Це свято має свій девіз, який звучить так: «Збережи небо: захисти себе і озоновий шар». У цих словах переданo все те значення озонового шару атмосфери, який має цінувати людина. Вчені вважають, що озоновий шар стрімко зменшується, а це загрожує нашій планеті зникненням всього живого. Зараз нерідко можна почути про відкриття нових «озонових дірок». Першу з них виявили в 80-х роках над Антарктидою.

den_pamyati_georgiya_gongadze

День пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе

16 вересня журналісти у всіх регіонах України традиційно згадують Георгія Гонгадзе та інших журналістів, які загинули при виконанні своїх професійних обов’язків.

Іменини сьогодні святкують Василина, Петро, Домна, Юхим, Феоктист.