10 Серпня 2020, Понеділок

Погода у Тернополі 11 серпня

Мандрівки Тернопільщиною. Екзотичні двері (фото)

Олександр Смик: «Нам потрібно зберегти сталий курс для Тернополя» (відео)

Загадкові світлини часів Першої світової війни оприлюднив історик з  Тернопільщини

«Безпечне літо-2020»: жителям Чортківщини нагадують, як захистити дітей на канікулах

Жителі Підволочиська можуть подавати електронні петиції (відео)

На Тернопільщині відкрили сезон полювання на пернатих

Тернопільським школярам нагадують, що безкоштовний проїзд діє не у всіх маршрутках

Тернополянин очолив відомий клуб Прем’єр-ліги

Прогулянки Тернополем. Не просто прямокутники

Вибух у Тернополі: батько загинув, син – у лікарні

На Тернопільщині оновлюють рекордну протяжність доріг

Терноляни знову можуть відпочивати в ще п’ятьох країнах

Як тернополяни можуть підготувати до навчання класи та домашні кімнати

Відомо, кому на Тернопільщині платять по 40000 гривень зарплати

Найменших тернополян поліцейські зібрали на «Сусідську варту» (фото)

У Тернополі в одному із магазинів небезпечно купувати надувні дитячі круги

В Україні ціна на мед може побити рекорд за кілька років (Агроновини)

У Чорткові запрацює додаток, який допомагатиме людям з інвалідністю викликати поліцію чи швидку

Тернополяни просять анонімно розповісти, що було не так з громадським бюджетом

У Тернополі наречена власноруч виготовила іменний керамічний посуд для гостей весілля (фото, відео)

На Тернопільщині найдавніша колонія сірих чапель живе на одному з лісових урочищ

До кінця 2020 року у Бережанах збудують супермаркет (відео)

На Тернопільщині дітей навчали виготовляти медові свічки (фото)

Через негоду село на Тернопільщині потерпає від підтоплень домогосподарств: влада знайшла вихід (фотофакт)

На Тернопільщині за підробку документів судитимуть підприємця

Поліція розшукує військового з Кременця, який зник три роки тому (фото)

Спортивний огляд тижня: тернополянин став найкращим легкоатлетом

Прогулянки Тернополем. Зелені точки кам’яниць (фоторепортаж)

У Кременці з’явився «Трон природи» й улюблена фотозона (фото)

Кременчанин – переможець у змаганнях на параплані (фото, відео)

У Тернополі втілили у реальність ще один проєкт (фотофакт)

У Бучачі прикрасили Арт-Двір (фотофакт)

У Кременці хлопчика покусала сусідська вівчарка, батьки звернулися у поліцію (фото)

На Тернопільщині – ще 37 хворих

Тернополянам на замітку: курс долара стабілізувався

Відео Фотофакт
У Тернополі помітили «принца» на білому коні, який вже 3 місяці подорожує Україною (фотофакт, відео)

Мандрівки Тернопільщиною. Різноманітність балконів (фоторепортаж)

На Тернопільщині оновили ще одну зупинку (фото)

У Бережанах невідомі скидають гори непотребу у рови (фотофакт)

Деякі водії у Тернополі вважають, що паркуватись можна будь-де (фотофакт)

10 серпня в історії Тернопільщини

9 Серпня 2020, Неділя

Тиждень у Тернополі розпочнеться дощем

Де в Тернополі можна поговорити про майбутнє (адреси)

У Бережанах урочисто відкрили черговий магазин м’яса (відео)

Побили рекорд: на Тернопільщині вже зібрали понад 4 мільярда гривень

У тернопільському музеї показали інструменти, якими лікували зуби в ГУЛАЗі

Тернопільським учням потрібні не лише маски, а й хороша система вентиляції

Майже 20 десятки дітей пільгових категорій з Тернопільщини поїхали відпочивати

Тернопільські вчителі можуть навчитися розробляти комп’ютерні ігри

На роботизованій фермі та переробному заводі приймають туристів (Агроновини)

радіожурналіст, публіцист, заслужений журна­ліст України Євген Баров (1948 р. н., с. Петриків Тернопільського району)

баров

фінансист, банківський пра­цівник, економіст Любов Бердій (1952 р. н., с. Охримівці, нині Збаразького району)

священник, громадський діяч Іван Волянський (1857 р., с. Яблунів, нині Гусятинського району – 02. 08. 1926 р., с. Дичків, нині Тернопільського району)

волянський

священник, громадсько-культурний діяч Володимир Гончар (1910 р., с. Лошнів, нині Теребовлянського району – 16. 06. 1993 р., м. Тернопіль; похований у с. Сущин Теребовлянського району)

український громадський діяч, пластун, перший молодіжний мер Тернополя, депутат Тернопільської міської ради VII скликання Назарій Зелінка (1986 р., м. Тернопіль)

зелінка

вчений у галузі електротехніки, доктор технічних наук Валентин Кулініч (1925 р., м. Київ – 2006 р., м. Тернопіль)

медик, громадський діяч Володимир Курило (1961 р. н., с. Травневе Збаразького району)

курило

педагог, науковець, громадський діяч, кандидат фізико-математичних наук, професор Афанасій Ломакович (1941 р. н., м. Кременець)

ломакович

громадсько-культурний діяч на Тернопільщині Юліан Музика (1934 р., с. Ко­тів Бірчанського повіту Перемишлянського воєводства, Польща)

музика

депутат Тернопільської обласної ради Іван Навольський (1961 р., с. Бедриківці Заліщицького району)

вчений у галузі географії, педагог, кандидат географічних наук, професор Іван Пушкар (1941 р., с. Головчинці Заліщицького району – 2014 р.)

Результат пошуку зображень за запитом "професор іван пушкар"

спортсмен (армспорт), кандидат у майстри спорту з веслування на байдарках і ка­ное, з армспорту Віктор Піндера (1964 р. н., с. Великий Глибочок Тернопільського району)

релігійний діяч, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василь Семенюк (1949 р., с. Дора, нині належить до м. Яремча Івано-Франківської області)

священник, громадський діяч Роман Чайковський (1905 р., с. Перемилів, нині Гусятинського району – 28. 02. 1994 р., м. Буськ Львівської області)

чайковський

лікар, громадський діяч Володимир Чубатий (1899 р., с. Жуків, нині Бережанського району – 15. 08. 1986 р., м. Вінніпеґ, Канада).

Цей день в історії Тернопілля:

1917 р. – три чеських полки, які во­ювали в російській армії, зазнали у бою проти австрійського війська на полях біля Калинівки, нині с. Зборівського району, великих втрат (185 вояків загинули). Їх поховано у спільній мо­гилі за селом, на ній споруджено пам’ят­ник із написом: «Тут, на старій слов’янській землі під Зборовом, сплять сини Чехо-Словаччини, що полягли за волю, мир, за краще май­бутнє всіх слов’янських народів. 2. VII. 1917. Вічна їм слава». Майже кожного року сюди приїжджає делеґація з Чехії, а інколи й Словаччини.

1941 р. – Тернопіль захопили німецькі війська, до середини липня вони окупували всю Тернопільську область.

Того ж дня у Тернополі німецький солдат застрелив гімназиста Л. Пачовського в церкві, куди той сховався.

1941 р. – у чортківській тюрмі було 954 ув’язнених.

1941 р. – енкаведисти вбили у Чорткові 8 монахів.

1948 р. – у Гримайлові відбулося засідання райкому КП(б)У з приводу створення нових колгоспів. Того ж дня увечері на вулицях тодішнього райцентру розклеєні антиколгоспні листівки.

1948 р. – в селі Товсте Гусятинського району перебували 1-й і 2-й секретарі райкому КП(б)У Веремєєв та Літвінов, депутат Верховної Ради УРСР Марко Ткачук і встановили розмір заготівлі зернових культур (контингенту) із дворів населення 531 центнер.

1979 р. – в с. Вимислівка Козівського району на місці зруйнованої представниками радянської влади могили Д. Пукала (член проводу ОУН), уночі невідомий поставив березовий хрест із тризубом.

1981 р. – новозбудованому населеному пункту, який виник на місці хутора Липники, присвоєно назву Заводське (нині це селище Чортківського району).

1989 р. – о. Михайло Хрипа (ЧНІ) зі Львова біля церкви Воздвиження Чесного Хреста у Тернополі провів відкриту відправу вперше з часів підпілля (хоча воно тоді ще тривало).

2 липня в усьому світі відзначається День спортивного журналіста. У цей день привітайте всіх своїх знайомих, які пишуть або знімають про спорт.

Спортивним журналістам зазвичай подобається те, чим вони займаються

Щороку 2 липня відзначається найбільш інопланетне свято – Всесвітній день НЛО, або День уфолога (World UFO Day). В цей день уфологи зі всього світу збираються в американському місті Розуелл та організовують там відповідний тематичний фестиваль. Фактично, це місто перетворилося на Мекку уфологічного туризму та щорічно збирає понад 200 тисяч любителів неземних загадок.

Подія 2 липня - Всесвітній день НЛО

Іменини сьогодні святкують Тадей та Іван.