Орест Сарматський

В Україні збережеться дефіцит часнику (Агроновини)

1201 (Copy)

Вітчизняні агровиробники не в змозі забезпечити український ринок часником, адже жодне підприємство не може постачати торговельним мережам продукцію систематично і в необхідних обсягах, вважає президент Асоціації виробників часнику України Володимир Власенко.

Про це повідомляє agronews.ua.

- Середня врожайність часнику в Україні — 3-4 т/га, але великі виробники, які використовують якісний насіннєвий матеріал і дотримуються провідних технологій вирощування, збирають по 10 т/га. Нам потрібно думати, як створити вітчизняний продукт, навчитися його просувати на внутрішньому та зовнішніх ринках, — зазначає Володимир Власенко.

За його словами, завдання Асоціації виробників часнику України — навчити виробників культурі часниківництва — як вирощувати якісний продукт, фасувати, пакувати, зберігати.

Як відмітила керівник проєкту «Часниковий кластер» Юліанна Мусса, українським часником цікавиться багато країн, починаючи від Китаю та країн ЄС, але забезпечити належну якість продукції та сформувати партії потрібних обсягів виробники не можуть.

 

В Україні різко зросли ціни на сливи

1202 (Copy)
1202 (Copy)

На ринках Україні подорожчали сливи. Наразі вони – найбільш стрімко зростаючий у ціні фрукт вітчизняного виробництва. Про це повідомляє agronews.ua.

Так, на найбільшому гуртовому ринку України «Шувар» сливи українського виробництва наразі коштують у середньому 50 грн/кг. Це на 66,7% вище попередніх значень.

Цікаво, що сливи – один з небагатьох товарів, ціна на який не різниться на імпортованих партіях та партіях від вітчизняних виробників. Вартість імпортованих слив наразі теж – 50 грн/кг.

Це може бути пов’язано з досить значними залишками цього фрукту у вітчизняних виробників й відповідно – низькими відпускними цінами на нього.

Так, ціни на сливи з холодильнику врожаю 2019 і навіть 2018 року від виробника на поточний момент коливаються у межах 4-10 грн/кг. У той же час вже дозрівають сливи врожаю 2020 року на півдні України.

Тож можна припустити, що таке стрімке здорожчання слив – явище тимчасове.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео