Орест Сарматський

Українці споживають свинини втричі менше за європейців (Агроновини)

0901 (Copy)

Виконавчий директор асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко розповів, що українці вживають свинину у три рази менше, ніж європейці, а вітчизняні м’ясопереробні підприємства завантажені менш ніж на половину, а дефіцит м’яса нікому покрити. 

Про це пише kurkul.com.

– Обсяги внутрішнього споживання свинини мають потенціал для збільшення як мінімум удвічі. М’ясо повинно стати доступним для населення України. Крім того, існує світовий дефіцит свинини, який нікому закрити, а це ще 10 млн тонн, – заявив експерт.

В асоціації запевняють, що, навіть за оптимістичних прогнозів, такий дефіцит залишиться найближчих 10 років. В Євросоюзі ціни на свинину у 2019 р. зросли в півтора раза, що приносить місцевим свинарям і переробникам надприбуток і забезпечує рентабельність інвестицій 100% на рік і більше.

В Україні, станом на 1 червня, чисельність поголів’я свиней встановило антирекорд – 5,7 млн голів, із яких лише 3,3 млн вирощуються в промисловому свинарстві. Для порівняння, поголів’я свиней у невеликий по площі Данії оцінюється в 12 млн, Бельгії – 6,2 млн.

– При цьому, споживання свинини на одного жителя в рік становить: у країнах Європейського Союзу – 45 кг, в Китаї – 40 кг, у Білорусі – 38 кг, в Росії  – 30 кг, а в Україні – лише 15 кг, – зазначають в асоціації.

Аграрії розповіли про вплив погодних умов на ціну борщового набору

Через екстремальні погодні умови цього року деякі овочі з традиційного борщового набору зазнали дефіциту, що однозначно вплинуло на їх ціну. Про це повідомляє kurkul.com.

Найбільше постраждала картопля, яка на багатьох полях погано зійшла. Поширилися хвороби від надмірної вологи, а дощі унеможливлювали обробку. Проте, експерти вважають, що великого неврожаю не буде, тому і особливого зросту ціни, у порівнянні з минулим роком, не очікується.

Також, фахівці зазначають, що минулого сезону Україна імпортувала рекордну кількість картоплі — до 500 тис. тонн, в основному з Росії та Білорусі, отже, у формуванні ціни брала участь не лише вітчизняна продукція. Зазначається, що цього року великого імпорту не буде.

Завдяки, рясним дощам у центральних та північних регіонах України гарну схожість дала морква, тому і дефіциту коренеплоду не очікується.

Невідома ситуація з буряками, адже їх лише сіють. Проте, можна очікувати зменшення площі посівів, у зв’язку із зменшенням його споживання. Втім, суттєвого дефіциту буряків експерти також не передбачають.

Набагато гірше погода вплинула на капусту. Через надмірну вологість на багатьох капустяних полях розповсюдилися захворювання. Також аграрії розчаровані низькою ціною на неї, через що можливе зменшення посівів.

Через пандемію корона вірусу, великий ажіотаж викликала цибуля. Це збільшило обсяги закупівель, а перекупники встановлювали високі ціни. Через рясні дощі на цибулі розповсюдилось захворюваність та бур’яни, що не дає надії на хороший урожай. Це означає, що ціна також не буде низькою, навіть за умови достатнього імпорту.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео