Орест Сарматський

15,5 тис. земельних паїв продали українці з липня (Агроновини)

2601 (Copy)

Наразі найбільш активно торгівля землею розвивається у Київській та Полтавській областях. 

У цілому ж в Україні з липня було продано 15534 ділянки загальною площею 35883 гектара, повідомляє SEEDS.

- Станом на сьогодні укладено 15534 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4957 нотаріусів. Всього заяв – 5572 , із них погоджено 4921, в черзі на розгляд – 4, відмову отримали 647. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі, – повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Найбільше паїв наразі продано у Полтавській (1404 ділянки) області, найменш активно землю продають у Луганській (99 ділянок), Донецькій (162) та Одеській (179) областях.

Наразі середня площа проданих ділянок в Україні становить близько 2,31 гектара.

Ціни на сливи в Україні рекордно низькі

Цього сезону ціни на сливи в Україні найнижчі за останні чотири роки. 

Наразі кісточкові вартують на 53% дешевше ніж минулого року. Схожа ситуація і в сусідніх країнах. Так, в Молдові ціни знизились на 14%. а в Польщі – на 20%, повідомляє SEEDS.

Минулого року ціни були значно вищими, оскільки тоді значна части врожаю сливи була знищена через заморозки. Цього ж року врожай кращий. До того ж зросли площі садів під цією культурою. Усі ці фактори сприяли зменшенню котирувань, зазначають аналітики порталу EastFruit.

Наразі закупівельні ціни на сливу в середньому становлять 0,26 долара за кілограм. Ще два тижні тому ситуація була гіршою – тоді сливи реалізовували по 0,22 долара за кілограм.

2602 (Copy)
2602 (Copy)

Проблемою галузі в Україні, яка також спричиняє цінові коливання, є те, що слива для виробників – це переважно додатковий нішевий напрямок. Саме тому в господарствах розвиток технологій вирощування та зберігання перебуває переважно на низькому рівні.

Щороку Україна експортує в середньому 300 тонн слив. Утім, в більш вдалі роки, наприклад, у 2017 році українські виробники експортували 8 тис. тонн продукту. Такі коливання свідчать про те, що в країни є великий потенціал для нарощування обсягів виробництва, переробки та експорту сливи. 

Також внутрішній ринок України достатньо великий, тому облаштування місць зберігання сприятиме помітному нарощуванню потужностей галузі.

Одним з найбільших конкурентів країни на цьому ринку є Молдова, де виробництво сливи розвинуте краще. 

Наразі Молдова – найбільший виробник цих кісточкових у Східній Європі.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео