27 жовтня в історії Тернопільщини

27

Цього дня народилися:

Бараболяк Микола (1908, м. Монастириська - 4.11.1994, м. Чікаго, США) — український вчений-юрист.

Курилюк Кароль (1910, м. Збараж - 1967) — культурний і суспільний діяч, співтворець і редактор журналу «Sygnały».

Маціпура Анатолій (1963, м. Збараж) - генеральний директор Національного заповідника „Замки Тернопілля”.

matsipura
matsipura

Турчин Лука (1881, с. Великий Глибочок, нині Тернопільського району — 15.12.1951, м. Львів) — український вчений, педагог, громадський діяч. Доктор філософії. Дійсний член НТШ.

turchyn
turchyn

Шостацький Григорій (1908, Великі Загайці Шумського району — 29.01.1945, Вонгровець) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир 94-ї гвардійської стрілецької дивізії (5-а ударна армія, 1-й Білоруський фронт), гвардії полковник.

shostatskyj
shostatskyj

Чижмарь Юрій (1974, м. Ужгород, Закарпатська область) — український правник, громадсько-політичний діяч, Від 22 жовтня — в.о., від 1 листопада 2007 — до 6 квітня 2010[2] голова Тернопільської обласної державної адміністрації.

chyzhmar
chyzhmar

Яворський Назар (1981, м. Тернопіль) - начальник відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації.

yavorskyj
yavorskyj

Цей день в історії Тернопілля:

1907 року - відбулася перша Свята Літургія у парафіяльному костелі Пресвятої Діви Марії Неустанної Помочі в Тернополі.

1984 року – в Афганістані загинув мешканець Тернополя Богдан Слободян. Загалом в Афгані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 - пропали безвісти, 48 – загинули.

26 - 27 жовтня 2013 року – в Тернополі пройшов перший кулінарний фестиваль «Галицька дефіляда». Організатори: Гільдія рестораторів Тернопільщини.

Про те, як важливо зберігати пам’ять про минуле, зберігати кращу спадщину і досягнення людської думки для наших нащадків і для нас самих, сказано не мало. І якщо раніше подібну інформацію людина намагалася зберегти, використовуючи писемність, художнє мистецтво і підходящі для цих цілей підручні засоби культурного вжитку, то починаючи з століття стрімкого технічного прогресу нам вдалося доповнити, роздобути і розробити абсолютно нові інструменти, що дозволяють з’єднати і минулі відомі методи, і отримати при цьому унікальне поєднання можливостей, яке зараз активно використовується для зберігання і передачі всілякої інформації.

Найбільш ефективні, функціональні та затребувані методи зберігання та відтворення інформації зараз, у вік цифрових технологій, на стільки універсальні і доступні, що стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. У їх витоків стояли справжні ентузіасти, дослідники і романтики, вчені різних рангів. Перший звукозаписний пристрій - фоноавтограф, за даними проекту DilovaMova.com, було винайдено ще в 1857-му році. Естафету почав Едуард Леон Скотт де Мартінвіллі. Потім був грамофон і фонограф Томаса Едісона і Шарля Кро (1877-1878), знаменитий патефон 1907-го року і змінивший його в середині 50- х років електрофон. Фото, кінематограф і відеовідтворення, поєднання аудіо і відео, розробка нових носіїв інформації, все це стало в основі того, що зараз не викликає у нас ні найменшого подиву.

Віддаючи данину глибокої поваги, визнаючи величезний внесок у сучасну культуру, науку і економіку, розвиток дружніх міжнаціональних відносин і можливостей збереження справжніх історичних цінностей, Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, відомої нам як ЮНЕСКО, в 2005-му році був заснований Всесвітній день аудіовізуальної спадщини, який щорічно відзначається 27-го жовтня.

Аудіовізуальні матеріали допомагають зберігати не тільки культурну самобутність нашого народу, вони дозволяють найбільш ефективно ділитися і своїм досвідом, і творчим потенціалом, знаннями та досягненнями, відкриваючи перед нами тверду впевненість у дні завтрашньому.

970487649
970487649

Сьогодні - Міжнародний день без паперу.

У цей день провідні компанії з різних областей економіки об'єднуються для того, щоб поділитися особистим досвідом скорочення нераціональної витрати паперу і провести власні акції підтримки.

«Навчимося використовувати папір раціонально!» - Така основна теза міжнародної «безпаперової» кампанії, яка проходить кожен четвертий четвер жовтня по всьому світу.

Кілька цікавих фактів:

  • Одне дерево перетворюється на 12500 аркушів офісного паперу.
  • Щоб забезпечити річне споживання офісного паперу потрібно 768 млн. дерев.
  • Один співробітник, в середньому, «виробляє» близько 160 кг паперових відходів на рік.
  • 45% паперових документів викидаються протягом 24х годин після їх створення. Обсяг вирубки лісу сьогодні в кілька разів перевищує обсяг його природного відновлення.
  • Переробка однієї тонни макулатури рятує 10 дерев, заощаджує 20 000 літрів води, 1000 кВт електроенергії і запобігає викид 1700 кг СО2.

5628b8d3b0d0a
5628b8d3b0d0a

Іменини сьогодні святкують Назар, Гнат, Параска, Микола.

 

Вибір читачів за тиждень

Відео