Аграрій назвав основні ризики відкриття ринку землі в Україні (Агроновини)
За умови механізмів фінансування для малих/середніх агрогосподарств (не тільки фермерських), земельна реформа — правильна річ.
Про це на сторінці у Facebook написав керівник ТОВ «Лебідь-Агро» Денис Сергієнко.
Аграрій називає два основні ризики відкриття ринку землі в Україні.
– Перший – сучасні аграрії повинні мати доступ до інструментів довгострокового фінансування за адекватною вартістю. Особливо, ті, хто вже вклав у тваринництво, зрошення та інші об'єкти аграрної інфраструктури. Другий – прихід іноземного капіталу з походженням із РФ. У більшості аграрних штатів США є істотні бар'єри для іноземного капіталу. Але ключовий принцип – Know Your Customer, тобто маєш пояснити звідки походження капіталу, отримуєш погодження за окремою процедурою, стаєш на окремий облік із звітністю. Далі державні компетентні органи під лупою «ведуть» такого іноземного інвестора. Якщо йому прийде в голову «чудити», то є механізми примусового відчуження землі. Ці механізми є, вони ефективно працюють, потрібен лише case study та не вигадувати свій особливий український велосипед з квадратними колесами, – зазначив Сергієнко.
Він додає, для того, щоб ринок землі став інструментом рівних можливостей, новій аграрній команді слід прикласти максимум зусиль по ліквідації корупційної складової в АПК, яка, за моїми оцінками, становить щонайменше $100/га. В цілому по галузі, це навантаження тягне близько $4 млрд щороку.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повідомив, що земельна реформа буде реалізована у середині наступного року, а закон про обіг с/г земель та скасування мораторію повинні подати в Раду до 1 жовтня. Раніше міністр Тимофій Милованов назвав два критерії відкриття ринку землі в Україні.
Споживчі ціни в Україні продовжують падати, – Держстат
Споживчі ціни в Україні у серпні 2019 року знизилися ще на 0,3% після падіння у липні на 0,6%. Про це повідомила Державна служба статистики.
Так, у річному вимірі інфляція за підсумками серпня знизилася до 9% із 9,1% за підсумками липня.
Згідно з даними Держстату, дефляція в Україні у червні-2019 становила 0,5%, тоді як у травні була зафіксована інфляція на рівні 0,7%, у квітні – 1%.
Базова інфляція в серпні становила мінус 0,1% у порівнянні з 0,1% у липні.
Із початку року споживчі ціни в Україні зросли на 2,7%, тоді як базова інфляція становила 2,1%.
Фото з відкритих джерел