Віра Олександрович

Аптеки на Тернопільщині приймають паперові рецепти на препарати із програми «Доступні ліки»

Для краян спростили процедуру видачі рецептів на ліки за урядовою програмою. Змінили і процедуру отримання медичного свідоцтва про народження.

Про це у Пресслужбі МОЗ України повідомили вчора, 3 березня, хоча саме рішення почало діяти ще із 1 числа. Завадили технічні причини, викликані воєнним станом.

- Через введення воєнного стану на території України і для того, щоб українці могли отримати життєво важливі ліки та послуги під час воєнних дій, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) спростило процедуру видачі рецептів на ліки, які можна отримати безоплатно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки», - кажуть фахівці. - Також це стосується реєстрації новонароджених.

Нову процедуру закріпили в наказі МОЗ України від 28.02.2022 р. № 388 «Щодо забезпечення функціонування галузі охорони здоров’я».

- Відтепер, якщо у пацієнта немає можливості отримати електронний рецепт на «доступні ліки», цей рецепт можна отримати у паперовому вигляді у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу, - пояснюють у МОЗі. – Це дозволили робити незалежно від того, чи у пацієнта підписана декларація із цим лікарем.

Аптеки мають приймати паперові рецепти на ліки, які входять в урядову програму реімбурсації «Доступні ліки», та обліковувати їх у паперовій формі.

- Медичні працівники можуть внести медичні записи про виданий рецепт до реєстру електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) після появи відповідної технічної можливості в системі за схемою, описаною докладно в наказі, - уточнюють у МОЗі.  

Також тепер у закладах охорони здоров'я, які мають ліцензію на роботу у сфері «акушерство та гінекологія» і надають медичну допомогу при пологах, можуть видавати медичне свідоцтво про народження дитини, відповідно до Інструкції щодо заповнення і видачі медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

Довідка. За програмою «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати в аптеках безоплатно або з невеликою доплатою препарати для лікування таких захворювань: серцево-судинні недуги; бронхіальна астма; діабет ІІ типу; цукровий і нецукровий діабет; розлади психіки та поведінки; епілепсія.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео