Орест Сарматський

Статус біженця: які права мають жителі Тернопільщини, які виїхали за кордон

За даними МВС, із України виїхали майже 875 тисяч людей після початку російського вторгнення.

Люди, які виїхали з України через бойові дії, можуть жити та працювати в Європейському Союзі до трьох років.

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ із посиланням на план Євросоюзу щодо надзвичайних ситуацій.

За даними відомства, майже 875 тисяч людей мусили залишити домівки в Україні після початку російського вторгнення. З них 454 тисяч виїхали до Польщі, 116 тисяч – до Угорщини, 67 тисяч до Словаччини, 45 тисяч до Румунії, ще 79 тисяч – до Молдови, яка не є членом Євросоюзом.

- ЄС передбачає надання громадянам України та резидентам країни право жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту негайно на термін до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку. Якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися, цей статус може бути продовжений ще на два роки, – пояснюють у міністерстві.

Громадяни України вже мають дозвіл на 90-денне проживання в Євросоюзі без віз, але зміна в законодавстві ЄС гарантує їм проживання понад цей термін.

Водночас, додають у МВС, Брюссель закликав прикордонників України та сусідніх країн «забезпечити в’їзд до ЄС усіх, незалежно від національності чи етнічної приналежності».

Європейський союз 3 березня погодився на заходи, що забезпечують тимчасовий захист сотням тисяч біженців, які прибувають до країн ЄС, втікаючи від російського вторгнення і потужного бомбардування Росією міст по всій Україні.

Організація Об’єднаних Націй раніше повідомила, що на початку восьмого дня конфлікту з України втекли понад один мільйон людей, майже 600 000 з яких перейшли до Польщі – члена ЄС.

Раніше Терен писав, хто підлягає статусу «внутрішньо переміщена особа».

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео