Ростислав Фук

Цукровий діабет: як запобігти недузі

Запобігти розвитку захворювання у себе в майбутньому можна, якщо вчасно звернути увагу на певні симптоми

Цукровий діабет – це одна з наймасштабніших проблем охорони здоров’я. За даними ВООЗ, кількість хворих на недугу зросла вдвічі за останні 40 років, повідомляють на сторінці Міністерства охорони здоров’я.

Запобігти розвитку цього підступного захворювання у себе в майбутньому можна, якщо вчасно звернути увагу на певні симптоми, зміни в аналізах і покращити спосіб життя.

Спершу необхідно познайомитись із таким станом як предіабет. Це стан, коли людина має підвищений рівень цукру в крові, але нижчий за рекомендований поріг для діагностики цукрового діабету (ЦД).

Відповідно до критеріїв МОЗ норма цукру в крові з вени становить до 6,0 ммоль/л включно.

Якщо цей показник коливається від 6,1 до 7 ммоль/л – лікарі можуть діагностувати порушення глікемії натщесерце.

У випадку, якщо показник знаходиться в межах від 7,8 до 11,1 ммоль/л при вимірюванні цукру після їжі або проведенні глюкозотолерантного тесту — це свідчить про порушення толерантності до вуглеводів.

На рівень цукру в крові впливають такі фактори:

  • спосіб життя, зокрема незбалансоване харчування, низька фізична активність, дефіцит сну;
  • спадковість (наявність діабету в близьких родичів);
  • супутні захворювання (ендокринні, серцево-судинні та інші);
  • приймання деяких медикаментів;
  • стрес.

Досить часто симптоми предіабету є не досить вираженими і підвищений рівень цукру в крові є випадковою знахідкою при щорічному чекапі або ж при обстеженні супутнього захворювання. Саме тому планові обстеження — правильний і необхідний крок, щоб не проґавити захворювання, – кажуть медики.

Щоб визначити, чи маєте ви предіабетичний стан, рекомендують пройти тестування за Фінською шкалою оцінки ризику діабету 2 типу.

Фото з відкритих джерел та МОЗ

Вибір читачів за тиждень

Відео