Орест Сарматський

До кінця року на українців очікує подорожчання молочної продукції (Агроновини)

0901 (Copy)

До кінця 2021 року в Україні може подорожчати молочна продукція – ціни зростуть приблизно на 2%. Основні причини подорожчання – збільшення собівартості виробництва молочних товарів і продуктова інфляція.

Як пояснив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, продуктова інфляція – це постійна проблема, а сезонність може її лише посилювати.

Експерт додав, що існуючі програми державної підтримки фермерів та імпорт корів вже не можуть впоратися з масштабами скорочення їхньго поголів’я у фермерів.

- Попри те, що в промисловому секторі за останні півроку відзначається поступове нарощування поголів’я корів, воно не перекриває темпи скорочення корів у домогосподарствах. Тому в найближчій перспективі стабілізації в цілому у галузі не очікується, – зазначив Андрієць.

Одним з методів стабілізації цін на молочну продукцію в Україні є імпорт корів чи нетелів. У 2021-му він навіть посилився, але такі темпи не перекривають негативну динаміку.

Джерело: seeds.org.ua

Думка: У Європі зникатимуть ферми. Їх засадять лісом

0902 (Copy)
0902 (Copy)

У Великій Британії, зокрема в Уельсі, спостерігається цікава тенденція: міжнародні інвестори скуповують землі сільськогосподарського призначення, на яких насаджують ліс.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор агрокомпанії ІМК Алекс Ліссітса з посиланням ЗМІ.

Він зазначив, що за останні місяці було придбано понад 12 фермерських господарств.

- Уельс до 2050 року прагне вийти на нейтральну ситуацію щодо викидів СО2. Таким чином, міжнародні інвестори вже зараз роблять кроки для збалансування викидів вуглекислого газу саме за рахунок насадження лісів на сільськогосподарських ділянках, — пояснює Ліссітса.

Ця ініціатива не дуже «зайшла» місцевим фермерам та не дуже подобається місцевим жителям. Вони побоюються, що з часом зникне їхній традиційний сільськогосподарський побут.

- Думаю, це лише початок і подібний досвід пошириться на всю Європу, —  вважає експерт.

Джерело: agroportal.ua

Вибір читачів за тиждень

Відео