Тамара Коблик

Двох правоохоронців судитимуть за незаконне затримання двох тернополян із застосуванням насильства

Обвинувачених відсторонено від займаних посад

Прокурори  Тернопільської обласної  прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо начальника відділу Управління стратегічних розслідувань в області Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) Національної поліції України та його підлеглого, обвинувачених у завідомо незаконному затриманні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, перевищенні службових повноважень, незаконному проникненні до іншого володіння особи та проведенні у ньому обшуку (ч. 2 ст. 162 КК, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 371 КК України).

Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

За даними слідства, працівники УСР у травні 2022 року на території приватного підприємства у передмісті Тернополя, діючи в приватних інтересах знайомого, без будь-яких законних на те підстав, погрожуючи зброєю та наносячи тілесні ушкодження, здійснили затримання 2 осіб.

Надалі потерпілих незаконно доставили у приміщення УСР в Тернопільській області та тримали там близько години без складання процесуальних документів.

Обвинувачених відсторонено від займаних посад.

Завершено досудове розслідування, що здійснювалося групою слідчих ТУ ДБР, розташованого у м. Львові.

Нагадаємо, що під процесуальним керівництвом прокурорів Тернопільської обласної  прокуратури у листопаді 2022 року повідомили про підозру у вищезазначених злочинах 3 співробітників Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НП України. За результатами здобутих доказів повідомили про підозру ще одного фігуранта кримінального провадження - начальника відділу вказаного Управління.

До речі, один з підозрюваних вже є фігурантом у інших кримінальних провадженнях за фактами катування та організації нарколабораторії.

Фото пресслужби Тернопільської обласної прокуратури

Вибір читачів за тиждень

Відео