Фермер розводить новий голландський гібрид свиней (Агроновини)
– Я народився і виріс у сільській місцевості, і з самого дитинства бачив, як вирощують тварин. Своє ж заняття я сприйняв як виклик. Мені було цікаво вивчити нову сферу, я активно включився в процес і почав його освоювати, – розповів фермер.У комплексі Леоніда Смокталя вирощують в основному свиней Хайпер голландської селекції. За словами фермера, ці тварини набирають максимальну вагу дуже швидко, мінімальний термін відгодовування – 5,5 місяця. За цією технологією на свинофермі вирощують поросят до 110 кг, потім вони йдуть на продаж. Це найоптимальніша вага, якій надають перевагу покупці. Як корм в господарстві використовують лише зерно, вирощене на власних полях.
– Раціону тварин повинна приділятися особлива увага, зокрема, харчуванню свиноматки, адже від неї залежить здоров’я поросят. Раціон повинен бути збалансованим, розрахованим на певний вік поросяти. А оскільки ми самі вирощуємо зерно, знаємо, за якою технологією, на яких землях і що було внесено в якості добрив, то впевнені в якості готового продукту, – зазначає Леонід Смокталь.На фермі для свиней створили оптимальні умови утримання. Тут є можливість регулювання мікроклімату. У приміщеннях – ґратчаста підлога, яка заощаджує площу. На своїх досягненнях Леонід Смокталь зупинятися не збирається. У його планах – побудувати власне переробне підприємство і випускати готову продукцію, а також розширити свинокомплекс.
Сезон молодої картоплі набирає обертів
Фермери пропонують найдешевші ціни на молоду картоплю
Розпочався сезон молодої картоплі. Ціни на полицях в супермаркетах значно більші, ніж ті, що пропонують мережі у закупівлі. В залежності від регіону та «апетитів» мережі супермаркетів роздрібні ціни знаходяться у діапазоні від 19 до 30 грн/кг. Про це повідомляє kurkul.com спільно з FreshBot.
Найдорожче продають картоплю в Києві – 26-30 грн/кг. Гуртові ціни стартують від 16 до 22 грн/кг (в залежності від якості та пакування). Найнижчі ціни у фермерів – від 5 до 8-12 грн/кг.
Експортний рух не розпочався і аграріям дуже складно отримати обґрунтовану ціну, при досить великих затратах на молоду продукцію. Таким чином, основними ціноутворюючими гравцями є мережі супермаркетів та імпортери, які суттєво опускають закупівельні ціни
Фото з відкритих джерел