Газети Тернопільщини швидкими темпами позбавляються впливу влади
Тернопільщина – одна із областей, де успішно триває роздержавлення газет.
Лідерами з роздержавлення засобів масової інформації в Україні стали Хмельницька, Тернопільська та Запорізька області. Серед аутсайдерів - Київська, Закарпатська та Донецька області, повідомляє Укрінформ.
Про це заявив президент Української асоціації медіабізнесу Олексій Погорелов під час презентації звіту «Український медіаландшафт - 2017».
«З наших даних, три області, які є лідерами - це Хмельницька, де 54% земель вже об'єднані в ОТГ і 41% роздержавлених газет, Тернопільська - відповідно 40% земель і 43% газет, і Запорізька, де 53% земель об'єднані в ОТГ і 27% газет є реформованими. В аутсайдерах Київська область - 8,5% земель і 7% газет реформовано, Закарпатська - 5% земель і 0% газет, і Донецька 20% земель і 7% газет реформовано», - розповів Погорелов.
Таким чином, наголосив він, середній показник по Україні становить між 20% і 30%. «Тобто, реформа децентралізації йде швидше, ніж роздержавлення», - зауважив Погорелов.
За його словами, об'єднані територіальні громади тяжіють до створення власних веб-сайтів, а не до співпраці з медіаринком.
«З нашого опитування, з нашої роботи з місцевою пресою, ми бачимо, що 52%, тобто більше половини місцевих видань, не мають уявлення, що буде з їхніми аудиторіями, з їхньою передплатою, з їхніми читачами після того, як відбудеться децентралізація. Це дуже тривожний сигнал, з яким не можна не рахуватися», - вважає президент Української асоціації медіабізнесу.
«Український медіа ландшафт» - це аналітичний звіт, який містить огляд структур, ринку та тенденцій розвитку медіа, правового поля, в якому вони існують.
У підготовці звіту за 2017 рік узяли участь провідні галузеві експерти: Олесь Гоян, Тетяна Лебедєва, Олексій Мацука, Віталій Мороз, Олексій Погорелов, Сергій Томіленко, Андрій Юричко.
Фото з відкритих джерел