Гості фестивалю «Ї» відвідали резиденцію князів Вишнівецьких (фото, відео)
Сьогодні, 6 травня, відвідувачі мистецького фестивалю «Ї» побували на резиденції магнатів князів Вишнівецьких. Поговорили про тих постатей, які тут жили, творили, руйнували і оцінити їх з точки зору культурно-мистецького внеску.
Науковий співробітник Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля», кандидат історичних наук Любов Шиян провела екскурс присутнім та розповіла цікаві історичні моменти з життя князів.
В провінційному Вишнівці колись будували одну з кращих палацових резиденцій в Україні. Це пов’язано з історичними процесами, які об’єднують не лише населення цього регіону, але так чи інакше є певні історичні події які були важливими для наших сусідів.
Історія Вишнівця настільки цікава, наскільки цікава історія самого роду князів. В Європі місто було відомим не лише при житті Вишнівецьких, але й коли рід припинив своє існування. З середини 18 ст. і включно до 20ст. Вишнівець є культурним центром, куди приїжджають шанувальники мистецтва.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=VdBi-7dGlhA[/embed]- Сьогодні ми відновили «тіло» резиденції, як духовний культурний центр. Тут неодноразово приймають гостей з сусідніх країн, бо нас об’єднує спільна історія з минулих часів, - розповідає Любов Шиян.
Від часів існування Волині Костянтин Вишнівецький був послом і сказав про свій народ наступне:
«Ми є народом таким поштивим, що жодному народу в світі не поступимося, і впевнені, що кожному народу рівні шляхетністю» - так було сказано, бо українським магнатам почали давати Польські герби, від чого князь відмовився, наголошуючи на тому, що ми є самодостатній народ.
Фото і відео автора