
Готують смаколики, організовують екскурсії, пікніки: як волонтерська спільнота з Тернопільщини підтримує військових у лікарнях (фото)
Учасники й учасниці спільноти печуть печиво пораненим воїнам, займаються відновленням їхніх документів, вивозять хлопців на концерти, на рибалку, прогулянки, шиють адаптивний одяг

Супроводжують на концерти та риболовлю, влаштовують прогулянки на катері по ставу, готують смаколики, проводять юридичні консультації, шиють адаптивний одяг, забезпечують необхідними речами. Таку підтримку для поранених воїнів у лікарнях Тернопільщини надають учасниці й учасники волонтерської спільноти “Лікарняна банда”, яка з’явилася понад два роки тому.
Допомагають з документами, організовують відпочинок
У грудні 2022 року волонтерки й волонтери створили групу “Лікарняна банда” у вайбері.
Група в більшості носить довідкову інформацію. В когось щось є з ліків, із засобів реабілітації. В когось є контакти стосовно реабілітаційних заходів, інформація щодо виплат після поранення, курсів, тренінгів, аукціонів. Також в групу ми пишемо запити після відвідин поранених. Інколи ми пишемо потреби, до прикладу: “Можливо в когось є крісло колісне шириною 43 сантиметри для бійця у таку то лікарню”, – розповідає засновниця “Лікарняної банди” Надія Александрова.

Надія Александрова приймає запити військових щодо відвідин міграційної служби, паспортного столу, податкової, військової служби правопорядку. Таким чином жінка допомагає відновити важливі контакти, дані та документи. Також вона проводить юридичні консультації для бійців.
Ми стараємося залучати бійців до розважальних заходів. Не обов'язково це має бути концерт відомого співака чи співачки. Це може бути й аматорський концерт, так, нещодавно ми були у музичній школі. У літньо-весняний період намагаємося їх брати на такі заходи, як екскурсії по місту, рибалку, відпочинок, пікніки, прогулянки на катері по ставу, – говорить волонтерка.
“Лікарняна банда” працює не тільки в Тернополі, але й в області: Козовій, Микулинцях, Збаражі. Військовим залишають номери мобільних учасниць спільноти, аби вони мали можливість звернутися за потреби.
“Одні одних підтримуємо, бо мета в нас спільна”
Військові в лікарнях раді поспілкуватися з волонтерками “Лікарняної банди”
Майже всі учасниці й учасники спільноти працюють на роботі, мають сім'ю, дітей. Але паралельно волонтерять і роблять добрі справи. Серед них і Руслана Мельник.
Ми стараємося долучитися і допомагати пораненим воїнам, щоб вони почувалися комфортно. Одні одних підтримуємо, бо мета в нас спільна, – каже волонтерка “Лікарняної банди” Руслана Мельник.
Руслана Мельник є учасницею “Лікарняної банди” вже 2 роки, майже від самого початку створення спільноти. Волонтерка допомагає військовим у лікарнях всіма можливими їй способами, зокрема, часто співає на благодійних заходах. Волонтерка зберігає лікарняні історії на своїй фейсбук-сторінці.
Особисто я захотіла бути корисною, десь хвилювалась чи зможу, бо по своїй природі дуже емоційна, але прийшовши в лікарню, у мене включився стоп (не плакати), і з того часу я є маленьким гвинтиком великого механізму під назвою «Лікарняна банда», – каже Руслана Мельник.

“Я повернувся до служби”, “Я одружився”
Як кажуть волонтерки “Лікарняної банди”, вони радіють успіхам військових, які перебували у медзакладах Тернопільщини, у реабілітації та відновленні здоров’я, їхнім особистим успіхах.
Досить приємно коли телефонують і кажуть: “Я вже піднявся з колісного крісла, вже на милицях”, надсилають фото: “Я ось так от ходжу”, “Я повернувся до служби”, “Я одружився”. Коли при першій можливості приїжджають у Тернопіль і телефонують: “Я в Тернополі, йдемо десь на каву”, чи: “Будете десь в Дніпрі, обов’язково дайте знати – зустрінемось”. На жаль, трапляються й негативні моменти, буквально позавчора не стало одного військового. Буває, що хлопці повертаються на фронт і гинуть… Ми намагаємося підтримувати зв’язок з їхніми родинами…, – розповідає Надія Александрова.
Охочі долучитися до волонтерської спільноти “Лікарняна банда” можуть писати на фейсбук-сторінки до Руслани Мельник або Надії Александрової.
Підтримати фінансово “Лікарняну банду” можна за реквізитами:




Читайте також: Тернополянка шиє адаптивний одяг для поранених військових (відео)
Фото “Лікарняної банди” та Романа Жаровського