Кременчанка розповіла, чому у Китаї не прийнято дарувати квіти на побачені і ходити в гості з порожніми руками (фото)

дзюма

Збираєтеся у гості чи на побачення? Спробуйте зробити, як у Китаї. Там не заведено дарувати квіти. Натомість китайці приносять фрукти, чай, іншу їжу. Це означає не просто увагу, а те, що дарувальник дбає про ваше здоров’я та гарне самопочуття.

- Коли ми тільки познайомились з чоловіком, він, приходячи до мене, ніколи не дарував квіти, а носив фрукти, чай, їжу. У Китаї заведено, що у гості потрібно йти з гостинцями, котрі можна з'їсти або ж випити. Зазвичай це все, що ви принесли ставиться на загальний стіл.  Навіть якщо на 5 хв (сестри чоловіка можуть так забігти) все-одно щось та й принесуть, – розповідає кременчанка Світлана Дзюма, що мешкає у Китаї.

дзюма3
дзюма3

дзюма2
дзюма2

Також Світлана пише, що китайці не запрошують на домашнє застілля аби-кого. Зі знайомими та друзями вони частіше ходять до ресторану, а от, якщо вас покликали до дому, то вважають дуже близькою людиною, майже родичем. І, до слова, страви готуватимуть при вас, аби ви знали, що вони свіжі.

- До речі, якщо все ж таки ви прийшли у гості та потрапили на час обіду або ж вечері, то коли ви переступите поріг квартири, на столі буде пусто. Вас можуть вгостити насінням, фруктами, арахісом і попросять зачекати, тому що їжа готується у присутності гостей. Щоб все свіже та гаряче. Після споживання їжі, зазвичай пригощають чаєм. Зелений – весною та літом, червони, чорний – восени та взимку, – розповідає кременчанка.

дзюма4
дзюма4

А ще молода жінка ділиться особистою історією про перше побачення у ресторані із її коханим, котрий згодом став чоловіком.

– Згадала історію, як вперше мій чоловік запросив мене на обід. У мене паніка. Я ж вперше йду з китайцем до ресторану.  А якщо він скаже платити навпіл, ну хто ж його знає (вони якщо замовляють їжу, то сума грошей не важлива, головне щоб смачно і корисно), а у мене останні 100 юанів до зарплати. Назамовляв він, як на цілу делегацію. Бачить, що я не їм, та й сам сидить блимає. Заплатив він, попросив запакувати їжу з собою, віддав мені та й каже: «Прийдеш додому, вгости своїх друзів». Думаю, от молодець, не жадний, то вже плюс.

А через деякий час мені признався, що тоді був дуже голодний, та коли відправив мене додому, зайшов до сусідньої чифаньки (від слова «чи» –їсти «фан» – їжа (chi fan) так ми в народі називаємо їхні забігайлівки, та наївся лапші.

Тож Світлана радить, якщо ви зібрались до Китаю, чи у вас є китайські друзі і ви хочете їм подарувати щось, купуйте те, що можна скоштувати та ніколи не йдіть з порожніми руками. Наприклад, чоловік кременчанки завжди замовляє з України, каву, шоколадні цукерки, шпроти, сушені гриби та мед.

дзюма1
дзюма1

Фото Світлани Дзюми

Вибір читачів за тиждень

Відео