![](/uploads/media/ed/3d/ed3d72411a4a6be8500acbafb90690f2_orig_thumb.jpg)
Ікона, виготовлена митцем-керамістом з Тернополя, прикрасила музей в Чорноморську
![заставка77](/uploads/media/77/1f/771f5d61cab11b8d7123f7a481463462_orig.jpg)
Відомий в Україні митець з Тернополя Євген Овчарик подарував авторську роботу – ікону Богородиці музею образотворчих мистецтв імені Олександра Білого в Чорноморську Одеської області.
![01](/uploads/media/1c/4d/1c4d5559e9yzed86be96b27a4d651e93_orig.jpg)
Про це повідомляє директор цього музею Ірина Міхасенко на сайті музейного закладу.
– Євген Овчарик – унікальний художник-фарфорист і не тільки в Україні. Головний девіз його творчості – це створення нестандартних форм у порцеляні, експерименти в декоративному розписі, постійний пошук нефігуративного художнього зображення, – пише пані Ірина.
![02](/uploads/media/17/27/17270997b9120bcb5dac712119bffb81_orig.jpg)
За її словами, особливим авторським стилевим рішенням у творчості Євгена Овчарика є його унікальні ікони, втілені у фарфорі. У цих творах він майстерно поєднує традиційні та канонічні манери зображення із власним авторським баченням.
![03](/uploads/media/e4/20/e4201d97f923a817de23a2d4357259e7_orig.jpg)
Також повідомляється, що напередодні Великодніх свят художник подарував музеєві у Чорноморську ікону «Богородиця» з фарфору. Фахівці музею оцінили цей твір як високохудожній, виконаний настільки досконало, що він дивує своєю витонченістю й довершеністю.
![04](/uploads/media/38/d8/38d8f0648634b3c0cdd6ce1212b704d4_orig.jpg)
Перш ніж подарувати ікону музеєві, Євген Овчарик освятив її у Свято-Михайлівському соборі Києва.
![05](/uploads/media/fa/40/fa403f76266b7683ef5c67eec34a4b6f_orig.jpg)
Відтепер «Богородиця» з Тернополя займе своє почесне місце у колекції музею, серед понад 3 000 унікальних експонатів – виробів із порцеляни.
Фото з допису