Команда Чайківського організувала толоку в історичному місці на Бережанщині (відео, фото)
Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього. Представники команди Івана Чайківського «За майбутнє» впорядкували територію біля монумента загиблим ОУНівцям на хуторі Кулеби Нараївської громади.
– Наша Тернопільщина дуже багата своїми героями, історичними місцями і тими хлопцями, молодими дівчатами, які віддали своє життя за Україну. Дуже важливо, щоб ми пам’ятали, щоб ми приїжджали. Ми зробили маленьку справу, пофарбували, прибрали це місце, де колись наші хлопці полягли за нашу Україну, – каже Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).
– Ми як політична сила, яка дбає не тільки про майбутнє, а й про минуле, вирішили, на прохання Нараївського голови Євгена Здебського, провести тут толоку. Таким чином ми вшановуємо пам’ять загиблих наших українців, які боролися за нашу волю, незалежність, – розповідає Ярослав Дрюченко, депутат Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).
Учасники толоки пофарбували лавки та огорожу, обрізали зайві гілки дерев, розчистили та облагородили ділянку навколо пам’ятника. Представники команди Івана Чайківського розповідають, вирішили подбати про те, щоб це місце було в належному стані.
– Добра українська традиція перед Великодніми святами прибирати свої оселі, свої вулиці, свої міста, свої громади, визначні території. Спільно з представниками місцевої громади нам приємно долучитися до облагородження цієї території, – каже Василь Хомінець, депутат Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).
– Я вважаю, що це важливий і вагомий внесок, тому що ми даємо приклад своїм дітям, як в майбутньому вони мають вчиняти, який вони мають брати з нас приклад, – зазначає Наталя Онишків, депутатка Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).
На місці, де семеро бійців віддали своє життя за Україну, у 1991 році звели меморіал. З 2008 року, щоб вшанувати загиблих героїв та зберегти памʼять про них, тут організовують фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка».
– Тут таке місце, яке мало б притягувати, я думаю, воно з часом і буде притягувати подорожуючих і тих, хто цікавиться історією, – підкреслює Любомир Крупа, депутат Тернопільської обласної ради (команда Чайківського «За майбутнє»).
– Це історичні місця, де пролилася кров невинних наших українців. І ми хотіли б, щоб на даному прикладі ми навчилися, що українську незалежність треба відстоювати доти, доки є така можливість, бо потім треба проливати кров, – розповідає Євген Здебський, голова Нараївської територіальної громади.
Хутір Кулеби унікальний тим, що розташований на перетині трьох областей: Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської.
Фото авторки і з відкритих джерел