Орест Сарматський

Копанню цукрових буряків на Тернопільщині зима – не завада 

shutterstock_632544941-18463-623x370

Сезон збирання цукрових буряків майже завершено, але ще багато господарств на Тернопільщині продовжують копання. 

З отриманого врожаю фахівці прогнозують виготовлення 1,2-1,25 млн т цукру, що має вистачити для внутрішнього споживання. Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України, пише agronews.ua. 

– Погода на початку грудня відзначилась морозами та сильним вітром, але не зважаючи на це аграрії продовжують збирати цукрові буряки. Зокрема, найбільш активно копають на Рівненщині, де культура ще не зібрана на площі 1,5 тис. га, Хмельниччині (понад 1 тис. га), Тернопільщині (900 га), Львівщині. Варто сподіватися, що врожайні залишки не залишаться зимувати під снігом, а потраплять на підприємства, – йдеться у повідомленні.

– Якщо все викопають і без втрат доставлять на заводи, вийдемо на 1,2-1,25 мільйона тонн цукру, звареного з буряків урожаю-2020 року. У попередньому сезоні в підсумку було вироблено 1,48 мільйона тонн, – йдеться у матеріалі.

Звісно, такої його кількості, враховуючи перехідні запаси минулих років та зважаючи на скорочення населення країни, для внутрішнього споживання має вистачити.

Варто відзначити, що на ланах основних цукрових конкурентів — країн ЄС та Росії — посуха також знизила врожайність.

Головною причиною «несолодкого» нинішнього сезону вітчизняні аграрії називають несприятливі погодні умови. Адже площі збирання були практично на рівні минулорічних. Та посуха знизила врожайність коренеплодів, порівняно з 2019 роком, майже на 4 т/га — до 42,27 т/га.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео