Лемківські костюми та прикраси можна побачити на виставці на Тернопільщині (фото)
Представила свою колекцію автентичного одягу, а також вироби з бісеру майстриня з Тернопільщини Людмила Гургач, яка займається бісероплетінням вже понад 30 років
Відтворені старовинні та сучасні прикраси з бісеру, старовинний одяг та аксесуари можна побачити на виставці “Від минулого до майбутнього” майстрині з Тернопільщини Людмили Гургач. Днями у приміщенні “Лемківська світлиця” в місті Чорткові відбулася презентація експонатів. Загалом бісероплетінням жінка займається понад 30 років, а на те, щоб зібрати усі необхідні роботи для виставки пішло теж немало часу, розповіла Терену Людмила Гургач.
Протягом багатьох років я збирала цю колекцію, дещо люди приносили, дещо знайшла у старій скрині у будинку свого чоловіка у селі Босири і так потроху доповнювала свій доробок. На виставці є багато костюмів, як автентичних, так і сучасних, тому саме це й є метою виставки, щоб пронести давню культуру у майбутнє та зберегти її нащадкам, – каже майстриня.
Також на виставці є багато родинних архівних документів, старовинних вишивок, притаманних жителям села Босири, а також рушники, хустини та молитовники.
Якщо говорити про лемківську культуру, то є три колекції музейних костюмів, які люди зберегли і перевезли з лемківщини. Також є три костюми, які люди зберігали вдома і зараз поділились для моєї колекції. Тобто, є шість автентичних костюмів і решту робіт – це мої відтворення, – розповідає Людмила Гургач.
Автентичні костюми на виставці Людмили Гургач
Можна побачити на виставці й чимало кривульок – це прикраси з бісеру, яка виконана різноманітними техніками. Для того, щоб створити один такий виріб, необхідно орієнтовно місяць. Кожна робота для пані Людмили є унікальною та близькою по-своєму.
Найскладнішою була кривулька із великими зубчиками. Вона не є автентичною, але поєднує в собі галичанський візерунок та лемківський стиль, тому така досить особлива, – пригадує майстриня.
Кривульки Людмили Гургач
Виставка триватиме ще до 20 жовтня, а після цього її можна буде відвідати за попередньою домовленістю із майстринею, написавши на її сторінку у соцмережі.
Читайте також: Жителька Тернопільщини розмалювала бабусину хату, якій понад 100 років.
Понад 60 витинанок можна побачити на виставці тернопільської майстрині.
Фото надані Людмилою Гургач