Ростислав Фук

Майже 6 тисяч заяв про вчинення домашнього насильства надійшло на Тернопільщині від початку року

Поліцейські звертаються до громадян з проханням не замовчувати факти жорстокого поводження у родинах

Протягом семи місяців до правоохоронців Тернопільщини надійшло 5735 заяв та повідомлень від громадян про правопорушення, пов'язані з домашнім насильством. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

За даними управління превентивної діяльності, на профілактичному обліку поліції перебуває 1499 людей за вчинення домашнього насильства. Слідчі поліції розпочали 123 кримінальні провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України, більшу частину з яких вже скеровано до суду.

Поліцейські склали 3619 адмінпротоколів на кривдників за фактами вчинення ними домашнього насильства (ст. 173-2 КУпАП).

Також за цей період правоохоронці винесли 2282 термінових заборонних приписів щодо кривдників, які передбачають різні обмеження для правопорушників: зобов’язання залишити місце проживання постраждалого, заборона на вхід та перебування в місці проживання постраждалого та заборона в будь-який спосіб контактувати з ним.

Поліцейські звертаються до громадян з проханням не замовчувати факти жорстокого поводження у родинах.

Якщо ви стали жертвою або очевидцем насильства – телефонуйте за номерами телефонів:

- поліція - 102;

- національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації - 0 800 500 335 (з мобільного та стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

- урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей - 15-47;

- мобільні бригади соціально-психологічної допомоги за підтримки UNFPA (https://rozirvykolo.org/sluzhby-pidtrymky/mobilna-brygada).

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео