Орест Сарматський

Міноборони «подарувало» землі індійському мільярдеру за благодійний внесок (Агро-новини)

5319ac2840bffb8b0d89182d

Генеральна прокуратура взялася за розслідування передачі Міноборони 285 га землі приватній компанії за благодійну пожертву. Про це повідомляє Судовий репортер.

0701 (Copy)
0701 (Copy)

Міністерство оборони і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 20 березня 2017 р. уклали меморандум про наміри щодо співробітництва. Сторони домовились про припинення права постійного користування Міноборони в особі квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро на земельну ділянку площею 285 га на території Зеленобалківської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області. За умовами меморандуму, Міноборони надсилає «АрселорМіттал Кривий Ріг» заяву про добровільну відмову від ділянки. А компанія протягом трьох днів перераховує на спеціальний рахунок міністерства благодійну пожертву. У подальшому земля передається в оренду «АрселорМіттал Кривий Ріг». Розмір пожертви невідомий. У Генпрокуратурі пояснили, що діючим законодавством встановлено виключний правовий режим використання земель оборони і використання їх в господарських цілях підприємств, що пов'язані з користування надрами, заборонено. Тому, як вважають у прокуратурі, передача землі в оренду «АрселорМіттал Кривий Ріг» є незаконною.

На ділянці розташована вежа танкодрому військового містечка, яка закріплена за військовою частиною А3283.

В січні цього року Генпрокуратура в суді повідомила, що  голова Дніпропетровської облдержадміністрації за попередньою змовою із невстановленими особами, зловживаючи службовим становищем, підготував та підписав розпорядження від 09.08.2017 про надання «АрселорМіттал Кривий Ріг» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 285 га в оренду.

У реєстрі нерухомості власником земельної ділянки значиться держава в особі Дніпропетровської облдержадміністрації.

Український експорт насіння на 99% складається з гібридної кукурудзи

0702 (Copy)
0702 (Copy)

У 2018 р. експорт насіння вітчизняної селекції складає всього $ 8 млн. З них 99% складає насіння гібридної кукурудзи. Про це поінформував завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

За його словами, у період найбільш активних закупівель 2018 р. обсяги зарубіжних поставок українського насіння зернових та олійних культур становили вдвічі менше показників минулого року за відповідний період.

Зокрема він зауважив, що на зовнішніх ринках присутня цінова дискримінація українського насіння. Так, вітчизняна кукурудза йде на експорт за $ 2059/т, а імпортна закуповується по вдвічі вищій ціні — $ 4233. Пшениця продається у 3,1 разу дешевше, ніж закуповується, а ячмінь — утричі дешевше.

Вибір читачів за тиждень

Відео