Ростислав Фук

Монастир на Тернопільщині отримав статус об'єкта культурної спадщини національного значення (фото)

Зараз у монастирі знайшли прихисток десятки дітей і родин, які втратили свої домівки через війну

Монастир Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Язловці, що на Тернопільщині, отримав нове життя. Постановою Кабінету Міністрів України палац (монастир) у селі Язловець має статус об'єкта культурної спадщини національного значення. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної військової адміністрації.

За століття існування ця пам'ятка архітектури зазнала чимало змін. У 1862 році сюди перенесли монастир Згромадження Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії з Риму, який став осередком духовного життя навколишніх сіл та містечок.

У 1874-у році у Язловці збудовано гробницю, де поховані сестри Згромадження. Серед них і блаженна Мати Марцеліна.

Радянська влада закрила Монастир Сестер Непорочниць та відібрала приміщення. Понад п'ятдесят років чекали сестри на можливість повернутись до свого монастиря і до святих поховань. У 1996-у році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив Марцеліну Даровську блаженною. А роком пізніше монастир відновив роботу.

Історична справедливість була відновлена на початку 2000 рр., коли більша частина будівлі була повернена римо-католицькій церкві. Сьогодні римо-католицька церква взяла під опіку ще одну частину зруйнованого монастиря, де за радянської влади було розміщене фтизіопульмонологічне відділення лікарні, – йдеться в повідомленні.

Монастирем опікуються сестри Непорочниці. Зараз тут знайшли прихисток десятки дітей і родин, які втратили свої домівки через війну. Додатковий корпус, який сьогодні перебуває у занедбаному стані, зусиллями церкви відремонтують та прийматимуть там усіх, кому потрібна допомога.

Фото Тернопільської ОВА

Вибір читачів за тиждень

Відео