Орест Сарматський

На Прикарпатті равликову ферму відкрили для екскурсій (Агроновини)

3001 (Copy)

У Підгайчиках на Івано-Франківщині стартував сезон екскурсій та гастротурів на ферму «Наш равлик». 

Про це пише agronews.ua. 

– Можна подивитися, як ростуть молюски. Також господарі пропонують гостям квести, розіграші, фотозони – влаштували лабіринт на полі кукурудзи. А найважливіше – гастрономія. Охочі скуштують страви з равликів. Єдине прохання від господарів – повідомляти про приїзд, – зазначається у повідомленні.

Також охочі можуть скуштувати вишукані страви із равликів.

– Всім цікаво, як народжуються равлики. Вони народжуються через ікру. Равлики яких ми вирощуємо нетипові для України. Вони називаються середземноморські равлики. Ми хочемо охопити усі сегменти – від вирощування, до збуту, переробки м’ясної продукції в Україні та експорту її за кордон. Експортом ми займаємось уже 3 роки, а от переробкою для напівфабрикатів ми почали займатись пів року тому, – розповів співзасновник ферми Любомир Нагірний.

3002 (Copy)
3002 (Copy)

В Україні виявлено тисячі фактів подвійної приватизації земель

Держгеокадастр виявив велику кількість фактів подвійної приватизації землі із однаковим цільовим призначенням, повідомив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко, пише agronews.ua.

– З огляду на перші результати, ми виявили вже понад 10 тисяч наказів про відведення землі, які потенційно є подвійною приватизацією. Зараз триває перевірка наказів, виданих по всій країні, ідентифікуються особи, які брали участь у приватизації земель. Те, що громадяни реалізовували право на безоплатну приватизацію земель в різних регіонах значно ускладнює зведення цієї інформації, – повідомив Голова Держгеокадастру.

Він також наголосив, що інформація про виявлені факти порушень, зокрема подвійної приватизації земель, буде передана до правоохоронних органів.

Водночас для осіб, що свідомо, чи несвідомо взяли участь у таких діях, є можливість добровільного повернення земель, які були незаконно приватизовані. Адже значна частина людей, які отримували землю по кілька разів, могли не знати про те, що порушують закон, бо навіть не підозрювали, що на їхнє ім’я були вже отримані земельні ділянки.

За словами Лещенка, наразі тривають роботи із впровадження системи, яка дозволить в автоматичному режимі визначати, чи скористався громадянин своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки за відповідним цільовим призначенням.

Відомо, що внутрішній аудит буде тривати до кінця 2020 року.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео