Тамара Коблик

На Тернопільщині бригада швидкої прийняла пологи в жінки з віддаленого села

На світ з'явилася здорова дівчинка вагою 2 кг 900 г

Бригада Залозецького пункту екстреної медичної допомоги Зборівської підстанції Бережанської станції у складі фельдшера Антонюк Оксани та водія Волянюка Романа стала не лише свідком, а й активним учасником процесу появи на світ нового життя. Про це повідомили на сторінці Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у фейсбуці.

Працівникам нашого Центру не часто доводиться приймати пологи, тому кожен такий випадок завжди є надзвичайно хвилюючим та емоційним, - йдеться у повідомленні.

Виклик був пізнім, адже пролунав о 2 ночі. Довелося їхати у віддалене село, де вже чекали люди, які скерували до потрібної хати. Пацієнтка перебувала на етапі потуг і потребувала ретельного контролю за їх успішним перебігом. Ведення пологів Оксана Василівна здійснила як досвідчена акушерка та проявила високий рівень підготовки. Незважаючи на те, що це було вперше на її практиці, вона чітко слідувала протоколу й належним чином оцінила як стан породіллі, так і новонародженої дитини.

Під її пильним наглядом наша громада поповнилася чудовою здоровою дівчинкою вагою 2 кг 900 г. Малечі були накладені затискачі, перерізана пуповина. Пані Оксана перевірила усі рефлекси й оцінила стан немовляти за шкалою Апгар в 7-10 балів, що було підтверджено і лікарями після успішного транспортування породіллі з донечкою до Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина». Подбала і про пацієнтку, адже перші години після пологів особливо важливі для успішного відновлення жінки після народження дитини, - кажуть медики.

Згодом до екіпажу доєдналася бригада зі Зборова, яка супроводжувала пацієнтів до Тернополя на випадок виникнення ускладнень, адже в руках наших медиків було два дуже цінних і вразливих життя.

Нагадуємо усім нашим потенційним пацієнтам, що ваше життя і здоров’я в першу чергу залежить саме від вас. Будьте пильними і своєчасно звертайтеся в найближчі спеціалізовані заклади охорони здоров’я при перших симптомах станів, які можуть потребувати допомоги медичного персоналу з відповідним досвідом та оснащенням, - йдеться у повідомленні на сторінці Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у фейсбуці.

Фото зі сторінки Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у фейсбуці

 

Вибір читачів за тиждень

Відео