![](/uploads/media/db/f7/dbf770de0123c2b6557560871164df7e_orig_thumb.jpg)
На Тернопільщині музей отримав один мільйон гривень в оригінальному вигляді (фото)
Це справжні гроші, які дрібно порізали та спресувати. Ці купюри вже вийшли з ужитку
![](/uploads/media/fb/a8/fba805868a1c4357fc448a7780c43d93_w1600.jpg)
Залозецький краєзнавчий музей отримав один мільйон гривень від Національного банку України. Банкноти справжні, але порізані й спресовані. Це утилізовані гривні: пошкоджені, порвані, потерті, які вилучили з обігу, пояснив Терену директор музею Василь Ільчишин.
Цей експонат цінний по-філософськи. Начебто це мільйон справжніх грошей, але разом з тим це ніщо. Це має людей наштовхнути на думку, що щастя не в мільйоні. Гроші у такому вигляді сприймаються зовсім по-іншому. Це просто купа спресованого паперу. У теперішніх умовах це все особливо актуально. Я думаю, не одна людина втратила мільйон. Але цінність не в грошах. Цінність полягає в чомусь іншому, наприклад людях, стосунках, природі, - розповідає він.
Василь Ільчишин каже, отриманий експонат доповнить музейну вітрину про грошовий обіг та завершить цілісну експозицію.
Ця вітрина буде про історію грошей регіону, адже це регіональний музей, але разом з тим вони входитимуть в контекст України і Європи. Буде показано, які гроші були в обігу від початку їх створення і до кінця. А цей мільйон буде заключним експонатом, щоб люди задумались про цінність грошей, - зазначає директор музею.
![](/uploads/media/bc/a4/bca44e99ed4afd92a2b94yz758cb6535_w1280.jpg)
Фото Василя Ільчишина