Орест Сарматський

На Тернопільщині вже оновили замкову вежу ХІV століття і взялися за дах (фото)

Вежу одного із найстаріших на Тернопільщині замків, що у Чорткові, відреставрували та вкрили черепицею за зразком автентичної.

Про це кореспонденту «Терену» розповів  генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура.

«Реставраційні роботи, на які передбачено 14 млн грн, тривають з минулого року. Спеціалісти-реставратори з Кам’янець-Подільського консультують наших будівельників в облаштуванні консерваційного даху площею у 2 200 кв м.

Проект реставрації замку

- Він повинен вберегти фортифікаційні стіни від подальшого руйнування. На основі збережених старих мап та креслень вже відтворили фрагменти зруйнованих стін, на що використали майже 3 тисячі кубічних метрів кладки з місцевого каменю-пісковику, - сказав Анатолій Маціпура.

Схема влаштування даху

Він також зазначив, що перший етап консерваційно-реставраційних робіт завершать на початку цього літа, коли відзначатимуть 500-річчя Чорткова. Тоді на замчищі відбудеться низка святкових заходів із реконструкцією історичних подій, пов’язаних із місцевою твердинею.

Нагадаємо, що Чортківський замок тривалий час був резиденцією українських магнатських родів Гольських та Потоцьких, а тепер входить до Національного заповідника «Замки Тернопілля».

У складі заповідника, крім архітектурного комплексу Збаразького замку XVII ст, церква Преображення Господнього 1600 року, ансамбль споруд монастиря ордену отців Бернардинів та ще 10 замків у Тернопільській області.

Фото: Тернопільська ОДА та з допису Володимира Шматько

Вибір читачів за тиждень

Відео