Тамара Коблик

На Тернопільщині жінка підробила документи і продала квартиру рідного брата

Їй призначили покарання у вигляді 3-ох місяців арешту, та суд звільнив обвинувачену від покарання у зв’язку із закінченням строків давності

суд

У Тернопільській області жінка підробила документи і продала квартиру рідного брата, яку вони отримали у спадок. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

За даними справи, 4 лютого 2019 року помер батько Михайло, власник квартири у Тернополі. Після його смерті її мали успадкувати рідні брат Микола та сестра Марія.

В ході судового розгляду також було встановлено, що Марія ще за життя батька отримала підроблене на своє ім’я свідоцтво про право власності на його квартиру. Після смерті жінка продала її на підставі тих підроблених документів.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 20 вересня 2022 року 60-річну жительку одного із сіл Зборівського району Марію визнали винуватою за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). Їй призначили покарання у вигляді 3-ох місяців арешту. Враховуючи те, що з дня продажу минуло понад 3 роки, суд першої інстанції на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України звільнив обвинувачену від призначеного покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Захисник обвинуваченої подав апеляційну скаргу, в якій просив вирок скасувати та закрити кримінальне провадження, оскільки вважав, що достатніх доказів доведення винуватості Марії у суді не встановлено, а можливості їх отримати вичерпано (п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України).

Хоча у судовому засіданні жінка своєї вини не визнала, її винуватість повністю підтверджено показами свідків та доведено дослідженими в судовому засіданні доказами. У своїх показах обвинувачена лише пояснила, що восени 2018 року в місцевій газеті прочитала оголошення стосовно підготовки документів на продаж нерухомості. Зателефонувавши за вказаним номером, вона при зустрічі передала чоловікові на ім’я Сергій документи на квартиру брата Михайла. У другій половині січня 2019 року Сергій передав їй пакет документів, потрібних для реєстрації прав на нерухоме майно. Які саме документи вона надавала нотаріусу, не пам’ятала, як і номер мобільного телефону чоловіка на ім’я Сергій. На інші додаткові запитання обвинувачена відмовилась відповідати на підставі ст. 63 Конституції України.

Однак свідок пояснив, що власником вказаної квартири був їх брат, після його смерті сестра забрала ключі та незаконно заволоділа квартирою. Коли він із заявою про прийняття спадщини звернувся до нотаріуса, то дізнався знав, що сестра уже прийняла спадщину, хоча вона ніколи не була зареєстрована і не проживала у тій квартирі, а шестимісячний строк на прийняття спадщини на той час ще не минув. Померлий ніколи не складав заповіт і не укладав угод стосовно передачі права власності сестрі. Разом із тим, за висновками судових технічної та почеркознавчої експертиз, свідоцтво про права власності на житло було підроблене. Зазначені обставини в сукупності беззаперечно довели вину жінки в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Марії залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 20 вересня 2022 року – без змін.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео