Віра Олександрович

На Тернопільщині отримають ліки проти важких форм туберкульозу

Туберкульоз

Тернопільщина входить до трійки областей із найнижчим показником захворюваності на туберкульоз на 100 тис. населення. 

Такі дані за 9 місяців поточного року оприлюднили у Центрі громадського здоров’я. Окрім того, фахівці повідомили, що в Україні зареєстрували інноваційний препарат проти туберкульозу. Отримають його і тернопільські медики. 

- Україна розширює можливості для лікування людей із туберкульозом, що має широку лікарську стійкість, - кажуть у Пресслужбі МОЗ України. - Це стало можливим завдяки реєстрації Міністерством охорони здоров'я України інноваційного лікарського засобу – «Претоманід». Цей медичний препарат подарує надію тим пацієнтам, які мали низькі шанси на одужання саме через недієвість уже існуючих препаратів проти важких форм туберкульозу. 

Застосування нового препарату показано в інноваційному режимі BPаL в умовах операційних досліджень, коли замість 4-5 сильнодіючих ліків застосовують лише 3 препарати із коротшим терміном прийому. 

- Україна є 5-ю країною в світі, яка надала дозвіл на використання «Претоманіду» регулюючими органами, - поділилися у МОЗі. – Це підтверджує глобальну прихильність нашої держави до впровадження сучасних підходів лікування лікарсько стійкого туберкульозу. 

Реєстрація «Претоманіду» стала результатом тривалої злагодженої роботи МОЗу, Центру громадського здоров’я, ВООЗ, Комітету Зеленого Світла, Глобального фонду для боротьби зі СНІД, ТБ і малярією, Глобального лікарського фонду, БО «100% ЖИТТЯ», МБФ «Лікарі без кордонів». І потреба в цьому є, зважаючи на загальну статистику захворюваності.

Pasted into
Pasted into

Довідка. У серпні 2020 р. FDA (Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (США) – прим.) схвалило застосування нового протитуберкульозного препарату «Претоманід» для лікування туберкульозу із широкою стійкістю до лікування, а також випадків невдачі лікування мультирезистентного туберкульозу. Цей препарат включили до номенклатурного переліку лікарських засобів до закупівлі на початку 2021 р. Також у МОЗі виділили необхідні ресурси для закупівлі через ДП «Медичні закупівлі України». Залишається якнайшвидше провести всі необхідні процедури для доступу пацієнтів до життєво необхідного лікарського засобу.

Фото із відкритих джерел, графіка - Пресслужби МОЗ України

Вибір читачів за тиждень

Відео