Оксана Бучко

На Тернопільщині туристка знайшла місце для зйомок містичного трилера

@nata_kabliuk

Містична атмосфера, розкішні барельєфи та елементи декору, а також розширений парк палацу графа Бадені на Тернопільщині вразили туристку Світлану Бондаренко. Чому це місце варте зусиль, витрачених на дорогу, вона описала на ukraine-is.com.

- Феноменальне і містичне місце! Відчуття, що дух останнього власника незримо присутній. Він чи то охороняє це місце, то чи в тисячу воронячих ротів кричить про допомогу, - пише Світлана Бондаренко у відгуці. - Такої кількості вороння і гнізд на кронах старих дерев Ви ніде більше не побачите. Ворони кружляють над палацом і парком тисячами. Здається, що Ви потрапили в зачарований ліс до злого чарівника. Навіть найстійкішому атеїстові стає не по собі. Прекрасна натура для зйомок містичного трилера.

Дворец-Бадени-в-Коропце_
Дворец-Бадени-в-Коропце_

Авторка пише про історію палацу Бадені в Коропці. Як відомо, в кінці XIX століття родина Мисловських продала свою резиденцію графу Бадені. Новий господар перебудував існуючий палац за допомогою віденських архітекторів. У 1906 році нова будівля в стилі віденського ренесансу постала перед господарями у всій красі.

- Будівлю палацу прикрашають розкішні ліпні геральдичні атрибути. Особливо вражає використання кольорової деревини для панелей на стінах і паркету. В оздобленні двоповерхового палацу присутні різні барельєфи і елементи декору. Досить оригінально виглядає високий купол, який увінчує бальний зал. До нашого часу дожили лише деякі елементи внутрішнього оздоблення будівлі. Чи не збереглися портрети польських королів, які в три ряди прикрашали верхню частину стіни овального бального залу, хоча збереглися панелі з темного дуба. Поруч з цим залом розташовувалися їдальня, каплиця з виходом назовні і бібліотека. На другому, більш скромному, поверсі розташувалися лише житлові кімнати. В палаці Бадені в Коропці було зовсім небагато цінностей, основна їх частина знаходилася в палацах, розташованих в Буську та Радехові. Найбільшою цінністю цього маєтку була велика бібліотека. У 1920 році палац сильно постраждав. Зі стін були видерті портрети, а вікна і стіни вийняті. У міжвоєнний період палац був відновлений, лише копії портретів королів не вдалося повернути на їх колишнє місце, - йдеться в описі.

Окремо відвідувачка говорить про парк на території палацу Бадені.

- Палац Бадені розташований в оточенні парку, який існував ще з початку 19 століття, але при Станіславі Бадені був значно розширений, - пише туристка. -  Над парковою композицією працював відомий ландшафтний архітектор Рерінг. Парк відрізнявся наявністю великих полян з групами дерев. Дві річки перетинали паркову зону, а їх береги з’єднувалися містками, пофарбованими в білий колір. За парком, в якому виростали дуби, клени, срібні тополі, липи, плакучі верби, доглядав штат з тридцяти садівників.

Дворец-Бадени-в-Коропце
Дворец-Бадени-в-Коропце

Протягом багатьох років в будівлі палацу розміщується обласний ліцей-інтернат. Як помічає туристка палац втратив свою пишність, але все ж добре збереглися елементи оригінальної ліпнини. Також в досить доглянутому стані знаходиться парк, відзначає авторка.

Реконструкцію палацу проводили минулого року, на що обласна рада виділяла 1,5 млн грн. Для повного відновлення пам’ятки потрібно провести масштабніші роботи. Такий проект попередньо обговорювали з архітекторами у обласній раді, але ідея зупинилась на пошуку спонсорів.

Фото ukraine-is.com.

Вибір читачів за тиждень

Відео