Не всі водопровідні і каналізаційні мережі перебувають на балансі Чортківського водоканалу

unnamed

Це може здивувати, але не всі водопровідні та каналізаційні мережі міста знаходяться на балансі Чортківського водоканалу. Згідно із законодавством, водоканал не має права обслуговувати такі мережі, і цей факт часто викликає обурення споживачів, які вперше зіткнулися з такою ситуацією. Тож ми вирішили детально розповісти все, що стосується небалансових мереж та порядку дій водоканалу у разі виявлення аварії на них.

 
  1. Чому деякі мережі не знаходяться на балансі Чортківського водоканалу? Хто тоді є їхнім балансоутримувачем?

При будівництві нових житлових будинків або інших об’єктів, нові водопровідні мережі до них будуються згідно з технічними умовами, що видає Чортківський водоканал забудовникам/замовникам, якими можуть бути юридичні та фізичні особи. Побудовані мережі мають бути здані в експлуатацію в установленому порядку. Якщо ж замовник не надає нам відповідне звернення, мережі залишаються на його балансі.

У приватному секторі може скластися ситуація, коли споживачі прокладають трубопроводи до своїх будинків взагалі без дотримання технічних умов, і потім, навіть якщо вони захочуть здати  ці мережі нам, ми не зможемо їх прийняти.

 Поки мережа працює справно, ні в кого не виникає питань, і за цей час мешканці будинку можуть вже забути, що трубопровід не перебуває на балансі водоканалу, або взагалі власники будинку можуть змінитися. Іноді споживачі, що придбали чи успадкували такий будинок, можуть і не здогадуватися про такий «сюрприз», і коли на трубопроводі станеться аварія, вимагатимуть від водоканалу її усунути.

 
  1. Який порядок дій представників водоканалу, коли при виїзді на аварію з’ясовується, що мережа не на балансі?

Якщо навіть мережа не наша, ми, звичайно, локалізуємо витік, щоб не наражати споживачів на небезпеку та уникнути втрат води. Але ремонтувати таку трубу ми не маємо права, отже далі ми можемо лише вручити припис балансоутримувачу водопровідної мережі про необхідність ліквідації пошкодження.

 
  1. Хто ж буде ремонтувати такі мережі?

За зверненням балансоутримувача роботи може виконати спеціалізована організація, яка має ліцензію на виконання робіт з обслуговування водопровідних мереж, або Чортківський водоканал за умови оплати цих послуг  власником мереж.

 
  1. «За що ми вам платимо»?

Коли ми пояснюємо, що не маємо права ремонтувати небалансові мережі, нас часто питають: «А кошти ж ми платимо вам. За що ж ми тоді платимо?». Кошти, які ви сплачуєте водоканалу згідно з тарифом – це оплата за підготовку питної води, її транспортування до ваших домівок, відведення та очистку стоків. Зверніть увагу, що до оселі споживача вода може пройти кілометри міських мереж, які ми обслуговуємо, і тільки наприкінці потрапити у небалансову мережу, обслуговування якої не закладено до тарифу.

 
  1. Чи може Чортківський водоканал приймати на баланс такі мережі? Що для цього потрібно?

Небалансові мережі можуть бути передані до нас на баланс згідно з відповідним рішенням органів місцевого самоврядування. Але ми приймаємо мережі лише у технічно справному стані за умови надання звернення замовника, технічної документації на водопровідні мережі об’єкту, оформлення актів приймання-передачі.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео