«Об’єднання сіл у Великоберезовицьку громаду – шанс для розвитку», – Андрій Галайко
У Тернопільському районі функціонує п’ять громад. П’ять років тому створено Байковецьку та Великогаївську. Згодом сформувалися Білецька і Настасівка ОТГ. У грудні минулого року відбулися вибори у Великобірківській територіальній громаді. Зараз відповідно до затвердженого перспективного плану Кабміну буде створено ще дві громади – Великоберезовицька та Підгороднянська. Запрацюють вони після місцевих виборів восени.
Великоберезовицька громада об’єднає всі села південної частини Тернопільського району, а також до її складу увійде й діюча Настасівська громада, пише mediator.te.ua.
– Ця громада – одна з найбільших у районі, з населенням понад 23 тисячі жителів. Вона має економічний потенціал, бо на території майбутньої громади діє промислова зона. Також є п’ять шкіл 1-3 ступенів, три школи 1-2 ступеня, мережа початкових шкіл та дошкільних закладів і музична школа в Острові. Діють будинки культури, бібліотеки, амбулаторії. Зрозуміло, що є багато проблем, які потрібно вирішувати, але потенційно це перспективна громада, – зазначає голова Тернопільської районної ради Андрій Галайко.
У кожному селі чи селищі, яке стане частиною Великоберезовицькаої ОТГ, потрібно братися за покращення інфраструктури: завершення будівництва школи у Великій Березовиці, відновлення будинків культури, амбулаторій й ремонт доріг. Але таке об’єднання, переконаний Андрій Васильович, дасть шанс на розвиток окремих населених пунктів і громади загалом.
– Люди матимуть можливість змінювати й покращувати своє село. Завдяки реформі можна дійсно стати господарем на своїй землі. З досвіду бачимо, що ті села, які увійшли в громади ще п’ять років тому, отримали кошти і від держави, і від міжнародних організацій. Їм вдалося відбудувати інфраструктуру, – каже Андрій Галайко.
Громади, які створюються наприкінці реформи децентралізації, мають ті ж самі можливості для розвитку, впевнений Галайко. Та їх потрібно вдало використати керівникам ОТГ. У жовтні новообраним лідерам сіл й ОТГ, каже Андрій Галайко, потрібно закачувати рукави, створювати відділи, управління й розвивати громаду.
Фото з допису