Один з університетів Тернополя має свій геологічний музей (фото)
У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка діє геологічний музей. Тут зібрали 1200 експонатів, які розкривають історію формування складу та структури матеріалів, які віднайшли на території області.
- Геологічний музей Тернопільського національного педагогічного універсистету заснований у 1991 році. Його засновником був Йосип Михайлович Свинко, який почав збирати свою колекцію геологічну ще з 60-х років минулого століття, – розповіла «Суспільному» завідувачка кафедри ТНПУ Леся Заставецька.
Колекція науковця – 1200 експонатів.
- Є вітрина кристалографії, вона представляє нам форми знаходження мінералів в природі. Дуже цікава гірська порода – це гіпс. Ми експонуємо кристали гіпсу, – каже кандидат географічних наук ТНПУ Богдан Гавришок.
Також у музеї представлене напівдорогоцінне каміння. Із нього виготовляють прикраси та біжутерію.
- Маємо моріони, агати. Агати – це, в принципі, найцінніше, що є в музеї. Тут є відшліфовані зразки яшми, яка також використовується в ювелірній справі. Є бурштин.
У відділі палеонтології – зразки закам’янілих рештків тварин.
- На території Тернопільської області не було льодовика. Паслися мамонти – здоровенні тварини, в яких були величезні бивні і зуби, – розповів Богдан Гавришок.
Тернополянка Дарія Наконечна подарувала музею колекцію мушель.
- Завдяки їй ми отримали унікальну колекцію і класифікували, яка містить більше 500 різних мушель, а також таких коралів, які представляють тропічні моря світу, – каже Леся Заставецька.
Геологічний музей Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка має 7 відділів.
Як повідомляв «Терен», у Бережанах презентували кількаметрову витинанку-вишиванку.
Фото з сайту Суспільного